НЕМОЖЛИВІСТЬ ВИКОНАННЯ УМОВ ДОКУМЕНТАЦІЇ СЛІД ПІДТВЕРДЖУВАТИ ПІД ЧАС ОСКАРЖЕННЯ В АМКУ

Законом України «Про публічні закупівлі» передбачено, що скарга, яка подається до органу оскарження повинна містити обґрунтування наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи.
У разі не доведення та не підтвердження порушених прав скаржником, орган оскарження відмовляє у задоволенні такої скарги.

Так, зокрема, до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось приватне акціонерне товариство «Центр комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс» (м. Київ).
Товариство оскаржувало встановлення Державним підприємством «Інфоресурс» (м. Київ) дискримінаційних вимог у тендерній документації під час проведення процедури закупівлі послуг з розробки програмного забезпечення – код ДК 021:2015 72262000-9 (Послуги з розробки (створення) програмного забезпечення за допомогою якого функціонуватиме Єдина державна електронна база з питань освіти). Очікувана вартість закупівлі – 9 333 234, 50 грн.

Скаржник повідомляв, що часові вимоги замовника в документації є такими, що унеможливлюють надання якісних послуг. Як встановила Колегія АМКУ, в  скарзі зазначене не було доведено та документально підтверджено. Разом з тим, замовник пояснив, що на виконання першого етапу, наприклад, вже 80% на етапі подання пропозиції буде готово, отже проблем у можливості учасників дотриматись строків немає. При цьому, нагальна необхідність у забезпечені функціонуванні ЄДЕБО до червня пов’язана з видачею документів про освіту та вступною компанією.
Також скаржник зазначав, що штрафні санкції, передбачені за порушення строку надання послуг, не відповідають положенням чинного законодавства та порушують його права як виконавця. Як встановила Колегія АМКУ, в  скарзі зазначене не було доведено та документально підтверджено.
Крім того, скаржник вказував на вимогу замовника, яка не передбачена законодавством та порушує його право на участь у закупівлі, надати копію діючого сертифікату про відповідність розробки програмного забезпечення для функціонування Єдиної державної електронної бази з питань освіти вимогам ДСТУ ISO 9001. За твердженням замовника це необхідна умова для того, щоб додатково обґрунтувати якість послуг, своєчасність послуг та мінімізацію витрат. Скаржник не довів, чим порушуються його права та в чому дискримінаційність та необґрунтованість вимоги.

За результатами розгляду скарги Колегією АМКУ було встановлено, що скаржник не довів та документально не підтвердив неможливість виконати умови тендерної документації замовника, а також не надав документального підтвердження, яким чином вимоги тендерної документації порушують його права та законні інтереси та позбавляють можливості подати свою тендерну пропозицію через наявні умови документації.
Враховуючи наведене, 15.02.2017 Колегія Антимонопольного комітету України відмовила ПрАТ «Центр комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс» у задоволенні його скарги.

Під час подачі скарги до органу оскарження радимо дотримуватись вимог, встановлених законодавством, або звернутись за правовою допомогою до нашої юридичної компанії.

Рекомендовані публікації

Додати коментар