Неуважність скаржника коштувала йому участі в закупівлі

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось приватне акціонерне товариство «Інгруп» (м. Дніпро).

Товариство оскаржувало порушення державним підприємством «Національною енергетичною компанією «Укренерго» (м. Київ) порядку проведення процедури закупівлі послуг щодо страхування від нещасних випадків і страхування здоров’я та рішення про відхилення його тендерної пропозиції. Очікувана вартість 24 000 000 гривень.
Пропозиція скаржника була відхилена замовником з причини відсутності в її складі копії затвердженої антикорупційної програми, копії наказу про призначення уповноваженого з антикорупційної програми та через невідповідність пропозиції технічному завданню документації.

Скаржник зазначав, що відповідно до частини 2 статті 62 Закону України «Про запобігання корупції» антикорупційна програма затверджується керівниками в обов’язковому порядку, якщо вартість закупівлі товарів, послуг або робіт перевищує або дорівнює 20 мільйонів гривень. Оскільки, очікувана вартість за лотом № 1, в якій скаржник приймав участь становила 12 099 826,31 грн. то скаржник вважав, що відхилення його пропозиції з цієї підстави є необґрунтованою.

Також, скаржник повідомив, що в таблиці 1 технічного завдання додатку 3 документації була допущена технічна описка, а саме замість «30 секунд» (щодо максимального часу додзвону в асистанс) ним було помилково зазначено «43 секунди» та вказав, що ця помилка є формальною та не впливає на зміст пропозиції.

Колегією АМКУ було розглянуто скаргу та встановлено наступне.
Замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника, в разі, якщо учасник не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товарів, робіт або послуг перевищує або дорівнює 20 мільйонів гривень.
Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, вартість закупівлі ДП «Укренерго» страхування працівників Східного регіону (лот № 1) становила 12 099 826,31 грн.
В даному випадку, пропозиція скаржника була відхилена замовником неправомірно.

Також, Колегією АМКУ було зазначено, що таблицею 1 додатку 3 документації передбачено опцію «максимальний час додзвону в асистанс» 30 секунд, а у складі пропозиції скаржника в опції «максимальний час додзвону в асистанс» складав 43 секунди, що не відповідало умовам документації.
У зв’язку з цим, Колегія АМКУ 3 березня 2017 року відмовила приватному акціонерному товаристві «Інгруп» в задоволені його скарги.

Отже, як бачимо, незважаючи на те, що Колегія АМКУ визнала неправомірним відхилення пропозиції скаржника замовником через відсутність антикорупційної програми, помилка скаржника у розмірі «13 секунд» в опції «максимальний час додзвону в асистанс» стала підставою для відмови у задоволенні його скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар