НОВОМОСКОВСЬКИЙ КОМБІНАТ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ ЗОБОВ’ЯЗАНО ВІДМІНИТИ ПРОЦЕДУРУ ЗАКУПІВЛІ ПОСЛУГ З РЕМОНТУ ВУЛИЦЬ В НОВОМОСКОВСЬКУ

До АМКУ оскаржило дії комунального підприємства “Новомосковський комбінат комунальних підприємств” (м. Новомосковськ, Дніпропетровська обл.) під час проведення процедури закупівлі – “Поточний середній ремонт вул. Гетьманська в м. Новомосковськ” [оголошення № 143875, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 11.07.2016 № 129 (11.07.2016)] приватне виробничо-комерційне підприємство “МЕЛІК” (м. Синельникове, Дніпропетровська обл.).Очікувана вартість закупівлі 7 159 335, 60 грн.

За результатом аналізу скарги Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель встановила, що пропозиція скаржника ПВКП “МЕЛІК” була відхилена замовником неправомірно.

Крім того Колегія АМКУ встановила, що до процедури оцінки були допущені пропозиції інших учасників ТОВ “ДСЗ” та ТОВ “БУД РЕГІОН”, пропозиції яких не відповідали умовам документації.

Так, пропозиція ТОВ “БУД РЕГІОН” не містила копії свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, машин та механізмів на екскаватор з гідромолотом на пневмоколісному ходу JSB J 5240 LC. Також, у складі пропозиції ТОВ “БУД РЕГІОН” та ТОВ “ДСЗ” містяться локальні кошториси, в яких за розділом І “Дорожній одяг” передбачений ямковий ремонт асфальтобетонного покриття доріг одношарового товщиною 70 мм, площею ремонту до 5 м2, в той час як документацією передбачений ямковий ремонт асфальтобетонного покриття доріг одношарового товщиною 60 мм, площею ремонту до 5 м2.

Отже, пропозиції ТОВ “БУД РЕГІОН” та ТОВ “ДСЗ” не відповідали умовам документації та повинні були бути відхиленими замовником.

Не відхиливши пропозиції ТОВ “БУД РЕГІОН” та ТОВ “ДСЗ”, замовник порушив вимоги частини першої статті 29 Закону  України “Про здійснення державних закупівель”, згідно з якою замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів у разі, якщо вона не відповідає умовам документації.

Застосувавши дискримінаційний підхід під час розгляду та оцінки пропозицій учасників процедури закупівлі, а саме: відхиливши пропозицію скаржника та не відхиливши пропозиції ТОВ “БУД РЕГІОН” та ТОВ “ДСЗ”, які не відповідали умовам документації, та допустивши їх до процедури оцінки, замовник порушив право скаржника на об’єктивний та неупереджений розгляд його пропозиції.

Зазначені дії замовника є порушенням принципів здійснення державних закупівель, передбачених статтею 3 Закону, а саме – недискримінація учасників, об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів.

Керуючись статтями 8 та 18 Закону України “Про здійснення державних закупівель”, Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель 11.11.2016 зобов’язала комунальне підприємство “Новомосковський комбінат комунальних підприємств” відмінити процедуру закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар