Нововведення селищної ради для продовження строку дії договору оренди земельної ділянки не сподобались органу Комітету

Вінницьке тервідділення АМКУ визнало порушенням законодавства про захист економічної конкуренції дії Вапнярської селищної ради об’єднаної територіальної громади (ОТГ).

Як встановили вінницькі антимонопольщики, між Вапнярською селищною радою та ПрАТ «К.» в лютому 2012 року було укладено договір про оренду земельної ділянки. Вказаний договір укладено строком на 5 років. Відповідно цього договору після закінчення його строку орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.

Таким чином товариство в грудні 2016 року звернулось до Вапнярської селищної ради ОТГ щодо продовження строку договору оренди земельної ділянки строком на 10 років, на що і отримало відповідну згоду.

Однак селищна рада звернулася до товариства із пропозицією щодо укладення угоди про соціальне партнерство (строком на 10 років (тобто на весь період подовження строку дії договору). Предметом Угоди було «взаємне соціально-економічне партнерство сторін щодо здійснення програми соціально-економічного розвитку селища у розмірі 20 000 грн. щорічно з 2017 по 2027 роки…».

Товариство утрималось від підписання угоди про соціальне партнерство та очікувало на підписання Вапнярською селищною радою ОТГ додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки.

Разом з тим, зазначена додаткова угода до договору селищною радою підписана не була.

Крім того, селищна рада прийняла рішення, яким зобов’язано окремі підприємства при підписанні договору оренди або внесенні змін до них в частині продовження строку договору укладати Угоди про соціально-економічне та культурне партнерство.

Також у зв’язку з «відмовою» ПрАТ «К.» укладати Угоду про соціально-економічне та культурне партнерство, селищна рада вирішила відмінити рішення «Про продовження дії договору оренди земельної ділянки, для розміщення обладнання стільникового зв’язку обладнання стільникового зв’язку ПрАТ «К.» б/н від 20.12.2016».

Проте, коли за цю справу взялись антимонопольщики, Вапнярська селищна рада внесла зміни до свого рішення «Про укладення угод соціального партнерства з підприємствами стільникового зв’язку» та виклала його у наступній редакції: «1. Залучати виключно на договірних засадах підприємства, установи та організації незалежно від форм власності для участі у розвитку соціальної сфери та інфраструктури Вапнярської об’єднаної територіальної громади» (мова оригіналу).

На засіданні ж адмінколегії Вінницького тервідділення АМКУ представник товариства та селищний голова Вапнярської селищної ради ОТГ дійшли згоди про необхідність підписання Додаткової угоди в максимально стислі строки.

Рекомендовані публікації

Додати коментар