«Нововиявлена обставина» не вплинула на рішення суду

«Нововиявлена обставина» не вплинула на рішення суду

Верховний Суд України залишив касаційну скаргу ПрАТ «Кондитерська фабрика «Лагода» без задоволення, а ухвалу господарського суду Вінницької області та постанову Рівненського апеляційного господарського суду без змін.

Так, у 2015 році, Вінницьке тервідділення АМКУ визнало дії ПрАТ «Кондитерська фабрика «Лагода» порушенням статті 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення невизначеному колу осіб неправдивих відомостей про споживчі властивості товару. За це порушення товариство було оштрафовано на загальну суму 204 тис. грн та зобов’язано припинити вказане порушення. Однак згодом, за позовом органу Комітету, штраф у 204 тис грн та пеню у 204 тис грн за несвоєчасну його сплату було стягнуто в примусовому порядку.

Товариство у свою чергу подало заяву до господарського суду Вінницької області про перегляд рішення про відмову у скасуванні рішення тервідділення АМКУ за нововиявленими обставинами. Заява ґрунтувалася на консультаційному висновку спеціаліста.

Однак нововиявлені обставини за своєю юридичною суттю є фактичними даними, що в установленому порядку спростовують факти, які було покладено в основу судового рішення.

Як вказує саме відомство, обставина не може вважатися ново виявленою, якщо вона ґрунтується на переоцінці тих доказів, які вже оцінювалися господарським судом у процесі розгляду справи.

Також не можуть вважатися ново виявленими обставини, що встановлюються на підставі доказів, які не були своєчасно подані сторонами чи прокурором.

Рекомендовані публікації

Додати коментар