Одеське тервідділення АМКУ оштрафувало товариства за узгодження дій під час торгів Одеської залізниці

ТОВ «Укрпромсервіс-Південь» та ТОВ «Омега-2012» оштрафовані на 102 366 грн кожне за спотворення результатів двох процедур закупівель.

У 2013 році Регіональна філія «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» проводила одні відкриті торги по предмету закупівлі: «сталь рафінована (металопрокат для виконання планових видів ремонту рухомого складу та спецтехніки)» та інші відкриті торги по предмету закупівлі: «прилади електричні побутові, інші, н.в.і.у.; котли настінні електричні, конвектори настінні».

У обох цих процедурах закупівель, за результатами проведення оцінки пропозицій конкурсних торгів, найбільш економічно вигідними було визнано конкурсні пропозиції ТОВ «Укрпромсервіс-Південь», з яким і були укладені договори про закупівлю.

Однак одеські антимонопольщики проаналізувавши тендерну документацію учасників закупівель виявили факт подібності в документації ТОВ «Укрпромсервіс-Південь» та ТОВ «Омега-2012» в обох процедурах.

Так, орган Комітету встановив, що обидва товариства видали довіреність на ім’я однієї і тієї ж особи, яка уповноважувалась бути представником ТОВ «Укрпромсервіс-Південь» та ТОВ «Омега-2012» в усіх установах, підприємствах, організаціях, державних, громадських, правоохоронних органах, тощо.

Окрім того, як зазначають антимонопольщики обидві довіреності від товариств мають спільні особливості оформлення та структури, що не може пояснюватися випадковим збігом.

Отже, той факт, що одна і та ж особа одночасно була довіреною особою обох учасників та була безпосередньо задіяна до підготовки документів поданих в складі пропозицій конкурсних торгів для участі у відкритих торгах, дає підстави вважати, що учасники готували свої пропозиції узгоджено та обмін інформацією між ними здійснювався, в тому числі, і через цю особу.

Що ж до самої тендерної документації, то тервідділення АМКУ виявило, що:

  • документи, подані обома товариствами, мали спільні особливості в оформленні та структурі;
  • необхідні довідки в різних установах брались ними одночасно та мають послідовну нумерацію;
  • обидва учасники надали у складі своїх пропозицій документи, які взагалі не вимагались документацією конкурсних торгів;
  • справжність підписів учасників в статуті ТОВ «Укрпромсервіс-Південь» та в статуті «Омега-2012» засвідчені одним й тим самим приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу.

Всі ці фактори дали підстави тервідділенню АМКУ вважати, що дії обидвох товариств є порушенням законодавства, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.
Відповідно за це порушення орган Комітету і оштрафував ТОВ «Укрпромсервіс-Південь» та ТОВ «Омега-2012» за першу процедуру закупівлі на 68 000 грн кожне, і за другу процедуру закупівлі на 34 366 грн кожне.

Рекомендовані публікації

Додати коментар