Одеське тервідділення АМКУ оштрафувало товариства за узгоджену поведінку на трьох торгах Одеської залізниці

20 березня 2014 року Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочало три справи, відповідачами у яких були ТОВ «Тяжмашресурс» та ТОВ «Натан».

Так, ДП «Одеська залізниця» проводило відкриті торги на закупівлю:
«Послуг з технічного обслуговування, ремонту та відновлення залізничних, трамвайних локомотивів та рухомого складу (послуги з модернізації тепловозів серії ЧМЕ – 3т конденсаторними системами пуску дизеля (КСП)» у 2011 році;
«Послуг з модернізації тепловозів серії ЧМЕ-3, 2ТЕ10, 4 лота» у 2012 році;
«Послуг з модернізації тепловозів серії ЧМЕ-3 – 9 од.» у 2013 році.

У всіх цих процедурах закупівлі брали участь ТОВ «Тяжмашресурс» та ТОВ «Натан» і в усіх трьох випадках, за результатами оцінки пропозицій конкурсних торгів, конкурсну пропозицію ТОВ «Натан» було визнано найкращою та акцептовано. З цим же товариством замовник і укладав договори.

Проте під час аналізу пропозицій конкурсних торгів одеські антимонопольщики встановили, що між ТОВ «Тяжмашресурс» та ТОВ «Натан» існували сталі ділові та господарські відносини, що обумовлювало узгодженість спільної поведінки учасників у відкритих торгах і особливість ведення господарської діяльності.
Так, було встановлено, що ТОВ «Тяжмашресурс» є ділером ТОВ «НАТАН» з продажу та введеня в експлуатацію всіх зазначених у закупівлях процедур і послуг, і забезпечує гарантію на виготовлення підприємством продукції.
Отже, як зазначає тервідділення АМКУ, участь у торгах дилера виробника предмету закупівлі ТОВ «Натан» – ТОВ «Тяжмашресурс» обумовлена домовленістю між цими учасниками торгів щодо їх результатів. Незалежно від того, який саме учасник отримає перемогу – вигодонабувачем від господарської діяльності відповідачів є ТОВ «Натан».

Також було встановлено, що обидва товариства пов’язані між собою через фізичних осіб, що свідчить про можливість встановлювати зв’язок один з одним.

Крім того, як зазначає тервідділення АМКУ, на погоджену поведінку обох суб’єктів господарювання вказує той факт, що пропозиції конкурсних торгів учасників, що мали б бути сформовані у довільній формі, є ідентичними за формою та змістом, та містять однакові помилки. В усіх трьох випадках також був встановлений факт синхронності дій учасників торгів у часі, що зважаючи на їх системність не може бути пояснено випадковим збігом обставин.

Таким чином, аналіз пропозицій, що були надані ТОВ «Тяжмашресурс» та ТОВ «Натан» для участі в процедурах закупівель у 2011-2013 роках свідчить про те, що учасники погодили свою поведінку під час підготовки пропозицій та участі у торгах.

Дії ТОВ «Тяжмашресурс» та ТОВ «Натан» були кваліфіковані тервідділенням АМКУ як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, тендерів.

Відповідно, 13 червня 2017 року Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало обох суб’єктів господарювання: ТОВ «Тяжмашресурс» було оштрафовано на загальну суму 58 203 грн, та ТОВ «Натан» – на загальну суму 189 250 грн за всі порушення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар