Одеські антимонопольщики оштрафували товариства на 15 тисяч гривень кожне за антиконкурентні узгоджені дії на торгах

Обидва суб’єкти господарювання товариство з обмеженою відповідальністю «Лагуна» (м. Одеса) та приватне підприємство «Зеніт» (м. Одеса), як стверджує Одеське обласне тервідділення АМКУ, у 2011 році узгодили свою поведінку на торгах, які проводились КУ «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» на закупівлю послуг з прання та сухого чищення.

Зокрема, на факт такої узгодженості дій вказувало те, що обидва учасники торгів зареєстровані за одною адресою, а їх пропозиції конкурсних торгів мали нехарактерну для такого випадку схожість у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті.

Також була помічена і певна синхронність у діях обох учасників, оскільки необхідні для участі у тендері довідки, які вони брали в різних установах, брались ТОВ «Лагуна» та ПП «Зеніт» в один день та мали послідовні номери.

На основі цих фактів одеські антимонопольщики і зробили висновок про те, що ТОВ «Лагуна» та ПП «Зеніт» замість того, щоб конкурувати один з одним і «боротись» за тендер узгодили свої дії і таким чином спотворили результати торгів, забезпечивши перемогу лише одному з учасників.

Тепер, згідно з рішенням Одеського тервідділення АМКУ, обидва суб’єкти господарювання мають сплатити штраф в розмірі 15 120 грн кожний за вказане порушення, а також, відповідно до чинного законодавства, крім штрафних санкцій, відповідачі протягом 3 років не прийматимуть участь у закупівлях.

Рекомендовані публікації

Додати коментар