Одеські антимонопольщики оштрафували двох змовників

Одеські антимонопольщики оштрафували двох змовників

Одеське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Теком-Лізинг» та ТОВ «Європейський Лізинговий Альянс» на 204 000 грн кожного за спотворення результатів трьох торгів.

Так, зазначені товариства у 2016 році брали участь у трьох торгах і в усіх трьох випадках не конкурували один одним, а діяли узгоджено.

Як вказують у відомстві, аналіз змісту матеріалів відкритих торгів, та, отриманих під час дослідження документів і інформації, може свідчити лише про узгодженість поведінки обох товариств під час підготовки та участі у трьох закупівлях.

А саме, під час розгляду справи тервідділення АМКУ виявило ряд обставин, які свідчили про вчинення ТОВ «Теком-Лізинг» та ТОВ «Європейський Лізинговий Альянс» антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Зокрема, обидва учасники:

  • Разом подавали необхідні документи на торги та використовували для цього одні і ті ж ІР-адреси;
  • Фактично одночасно завантажували файли в електронну систему закупівель;
  • Мали спільні відносини через третіх осіб;
  • Постійно обмінювались інформацією між собою за допомогою використання спільних засобів зв’язку;
  • Здійснювали господарську діяльність за однією адресою;
  • Подали на торги схожі за оформленням документи.

За висновками органу Комітету, виявленні фактори, у своїй сукупності, не можуть бути пояснені простою випадковістю та специфікою проведення торгів, а вказують на те, що товариства в процесі підготовки та участі в торгах діяли не самостійно, а узгоджували між собою свої дії, тобто не змагалися між собою, що є обов’язковою умовою конкуренції.

Таким чином, тервідділення АМКУ визнало вказані дії обох суб’єктів господарювання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, що кваліфікується за пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів трьох торгів, за що порушники і отримали відповідний штраф.

Рекомендовані публікації

Додати коментар