Одеські антимонопольщики побачили ознаки порушення в діях ДП «АМПУ»

Одеські антимонопольщики побачили ознаки порушення в діях ДП «АМПУ»

Одеське тервідділення АМКУ розпочало справу відносно Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України» за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Як вказує орган Комітету, ознаки порушення полягають у справлянні Одеською філією ДП «АМПУ» з суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на території Одеського морського торговельного порту, плати за надання комплексу послуг з організації вантажопереробки вантажів на рейді Одеського порту та/або «борт-борт» біля причалів порту, які вже оплачені за іншими договорами, укладеними з ДП «АМПУ», або виконуються портовим оператором самостійно.

Разом з тим, Одеською філією ДП «АМПУ» не здійснюються конкретні навантажувально-розвантажувальні роботи, не надаються засоби (плавкрани) для проведення таких робіт, а лише «організовуються» проведення таких робіт. Однак, жодним нормативно-правовим актом не передбачено такої послуги, як «організація вантажопереробки зернових вантажів на рейді та/або «борт-борт».

За визначенням тервідділення АМКУ, оскільки Одеська філія ДП «АМПУ» за результатами господарської діяльності в 2017 рік займала монопольне (домінуюче) становище на території Одеського морського торговельного порту, то такі її дії мають ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1, частини 2 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді встановлення таких цін чи інших умов придбання або реалізації товарів, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

Розслідування у справі триває.

Рекомендовані публікації

Додати коментар