Одеські антимонопольщики визначили, що позначення «Mercedes» та «Мерседес» вводили споживачів в оману

Одеські антимонопольщики визначили, що позначення «Mercedes» та «Мерседес» вводили споживачів в оману

ПП «Мерседес-Юг» оштрафоване на 68 000 грн за порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Так, до Одеського тервідділення АМКУ звернулись ПрАТ «Автокапітал» та ТОВ «Автомобільний дім Одеса», які здійснюють торгівлю автомобілями та легковими автотранспортними засобами.

В процесі здійснення своєї господарської діяльності ПрАТ «Автокапітал» користується торгівельною маркою «Mercedes-Benz» та знаком для товарів і послуг трьохпроменевої зірки на підставі договору на генеральне представництво укладеного з АТ «Даймлер АГ» – німецьким автомобілебудівним концерном, що продає свої автомобілі по світу під такими марками, як: Mercedes-Benz Cars Maybach; Mercedes-Benz; Smart; Mercedes-AMG; тощо.

В свою чергу на території Одеської області дозвіл на використання позначення торгівельної марки «Mercedes-Benz» та знака для товарів і послуг трьохпроменевої зірки, ПрАТ «Автокапітал» надало лише ТОВ «Автомобільний дім Одеса».

У своїй же заяві до відомства обидва товариства повідомляли, що ПП «Мерседес-Юг», якому не надавались жодні дозволи, на фасаді будинку в м. Одеса розмістило рекламний стенд, на якому було зображено позначення «Mercedes», що виконане латиницею.

У свою чергу ПП «Мерседес-Юг» на запит тервідділення АМКУ повідомило, що позначення «Mercedes» на рекламному стенді виконано англійською мовою помилково та замінило інформацію на рекламному стенді надрукувавши назву підприємства, де слово «Mercedes» прописане кирилицею.

Проте, одеські антимонопольщики з метою визначення можливого змішування суб’єктів господарювання при використанні ними позначень у своїй господарській діяльності, після заміни відповідних позначень на стенді, провели анкетування споживачів.

За результатами проведеного анкетування, тервідділення АМКУ встановило, що 50% опитаних вважає, що підприємство, яке використовує позначення «Мерседес – ЮГ», є офіційним дилером та/або дистреб’ютером автомобілів марки «Mercedes-Benz».

Тобто, позначення на рекламному стенді, схоже із позначеннями, що використовують у своїй господарській діяльності ПрАТ «Автокапітал» та ТОВ «Автомобільний дім Одеса». Використання ж ПП «Мерседес-Юг» позначення «ЧП «Мерседес-Юг» в рекламі може призвести до змішування діяльності ПП «Мерседес-Юг» із діяльністю ПрАТ «Автокапітал» та ТОВ «Автомобільний дім Одеса».

Таким чином одеські антимонопольщики визнали дії ПП «Мерседес-Юг» порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 4 Законом України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді використання в господарській діяльності позначень «Mercedes», «Мерседес», які схожі зі знаком для товарів та послуг ПрАТ «Автокапітал» та ТОВ «Автомобільний дім Одеса», що раніше почали його використовувати.

Також, відповідно до рішення органу Комітету, підприємство має припинити вказане порушення впродовж двох місяців та сплатити виписаний антимонопольщиками штраф.

Рекомендовані публікації

Додати коментар