Одеські антимонопольщики зацікавились діями ПАТ «Одесаобленерго»

Одеські антимонопольщики зацікавились діями ПАТ «Одесаобленерго»

Одеське тервідділення АМКУ проводить дослідження дій ПАТ «Одесаобленерго» щодо дотримання вимог законодавства у сфері енергетики.

Як повідомляє орган Комітету, ним досліджується питання відключення об’єктів споживачів, які використовуються суб’єктом для провадження господарської діяльності, від послуг електропостачання з боку ПАТ «Одесаобленерго». Причиною відключення є не переукладання суб’єктом існуючого договору про постачання електричної енергії, який, на думку ПАТ «Одесаобленерго», не відповідає нормам діючого законодавства.

При цьому, у більшості випадках, споживач електричної енергії, об’єкт якого відключено від послуги, має спірні питання з ПАТ «Одесаобленерго» щодо сплати заборгованості відповідно до актів про порушення ПКЕЕ. Тобто відключення від електропостачання об’єкта споживача за формальних або надуманих підстав може використовуватись як додатковий важіль впливу на суб’єкта щодо визнання факту порушення ПКЕЕ та сплати штрафу.

Також тервідділення АМКУ наголосило, що у разі ж, якщо зазначені дії ПАТ «Одесаобленерго» матимуть ознаки порушення діючого законодавства у сфері енергетики та матимуть негативний вплив на конкуренцію (обмеження, ущемлення конкуренції, усунення суб’єкта господарювання з ринку тощо) на певних товарних ринках, на яких споживач послуг ПАТ «Одесаобленерго» провадить господарську діяльність, то органом Комітету будуть вжиті заходи, передбачені нормами чинного законодавства.

Рекомендовані публікації

Додати коментар