Одразу дві змови викрили харківські антимонопольщики

Одразу дві змови викрили харківські антимонопольщики

Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «БМС КОНСТРАКШН» на 136 000 грн та ПП «ПРОМО-АРТ» на 102 760 грн за антиконкурентні узгоджені дії під час підготовки та участі у двох торгах.

Так, у 2016 році ТОВ «БМС КОНСТРАКШН» та ПП «ПРОМО-АРТ» брали участь у відкритих торгах, проведених Харківським національним університетом Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, по закупівлі алюмінієвих конструкцій та у відкритих торгах, проведених Територіальним управлінням Державної судової адміністрації у Харківській області, по закупівлі загороджень для утримання підсудних у залах судових засідань.

У свою чергу харківські антимонопольщики виявили, що обидва учасники під час підготовки та участі у торгах діяли не самостійно, а узгоджували свою поведінку з метою усунення змагання при підготовці та участі у торгах.

Про це свідчать установлені тервідділенням АМКУ факти у своїй сукупності, а саме:

  • Засновниками ТОВ «БМС КОНСТРАКШН» та ПП «ПРОМО-АРТ» виявились чоловік та дружина, що проживають за однією адресою;
  • Обидва підприємства знаходяться за однією адресою та мають спільний контактний номер телефону;
  • Обидва учасники завантажували свої тендерні пропозиції, сплачували за послуги майданчика та входили в аукціон з однієї ІР-адреси;
  • Між суб’єктами господарювання існували сталі господарських відносин;
  • Вказана ПП «ПРОМО-АРТ» контактна фізична особа перебувала у трудових відносинах з ТОВ «БМС КОНСТРАКШН» та не перебувала у трудових відносинах з ПП «ПРОМО-АРТ».

Як зазначають у відомстві, всі ці фактори не можуть бути результатом випадкового збігу обставин чи наслідком дії об’єктивних чинників, а свідчать про узгодження (координацію) учасниками торгів своєї поведінки при підготовці до участі та участі у торгах, зокрема, про обмін між ними інформацією.

Таким чином, тервідділення АМКУ визнало дії ТОВ «БМС КОНСТРАКШН» та ПП «ПРОМО-АРТ» порушеннями, що передбачено пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів двох торгів шляхом погодження своєї поведінки під час підготовки тендерних пропозицій та участі у процедурах закупівлі, за що суб’єкти господарювання і були відповідно оштрафовані.

Рекомендовані публікації

Додати коментар