Одразу три товариства узгодили свою поведінку під час торгів

Одразу три товариства узгодили свою поведінку під час торгів

Кіровоградське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «ЕКОСТАЙЛ» на 27 008 грн, ТОВ «КАТП-1128» на 33 760 грн та ТОВ «РАФ-ПЛЮС» на 33 760грн за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Так, у травні 2015 року Управління освіти Кіровоградської міської ради проводило закупівлю послуг із збирання безпечних відходів, непридатних для вторинного використовування. Участь у цій закупівлі взяли три учасники – ТОВ «ЕКОСТАЙЛ», ТОВ «КАТП-1128» та ТОВ «РАФ-ПЛЮС». За результатами оцінки пропозицій конкурсних торгів було акцептовано пропозицію ТОВ «ЕКОСТАЙЛ», з яким і уклали договір на надання послуг на загальну суму 218 507,40 грн.

Однак, кіровоградські антимонопольщики, проаналізувавши матеріали процедури закупівлі, знайшли ряд факторів, які свідчили про узгодженість поведінки всіх трьох товариств. Зокрема, в тервідділенні АМКУ встановили, що:

  • одними із засновник ТОВ «ЕКОСТАЙЛ» та ТОВ «РАФ-ПЛЮС» є колишні чоловік і дружина, які на момент участі у торах були зареєстровані та проживали за однією адресою;
  • ТОВ «ЕКОСТАЙЛ» та ТОВ «КАТП-1128» орендували у ТОВ «РАФ-ПЛЮС» для здійснення господарської діяльності одне і те ж приміщення;
  • ТОВ «ЕКОСТАЙЛ» та ТОВ «КАТП-1128» використовували одну і туж електронну адресу;
  • між ТОВ «КАТП-1128», ТОВ «ЕКОСТАЙЛ» та ТОВ «РАФ-ПЛЮС» існували сталі господарські відносини, що підтверджується договорами оренди індивідуально визначеного рухомого майна, оренди автомобілів, суборенди комплексу, договору про надання послуг по поводженню з відходами;
  • всі учасники одночасно отримували (оформлювали) документи, надані у складі пропозицій конкурсних торгів;
  • всі необхідні документи в різних інстанціях від імені товариств отримувала одна і та ж особа.

Як зазначають у відомстві, вказані факти, у своїй сукупності, свідчать про те, що на всіх стадіях підготовки пропозицій конкурсних торгів для участі у процедурі закупівлі всі товариства були обізнані щодо участі кожного з них у закупівлі.

Таким чином відомство визнало, що ТОВ «ЕКОСТАЙЛ», ТОВ «КАТП-1128» та ТОВ «РАФ-ПЛЮС» вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендеру) шляхом узгодження своєї поведінки під час підготовки документів для участі у торгах, за що всі товариства і були відповідно оштрафовані.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар