Оператори ринку світлих нафтопродуктів пропонують розробити правила професійної етики

Така ініціатива була висловлена учасниками ринку роздрібної торгівлі пальним під час чергового слухання справи про антиконкурентні узгоджені дії при встановленні роздрібних цін на світлі нафтопродукти, яка знаходить в провадженні Антимонопольного комітету України. Так, згідно з наявними даними в АМКУ, оператори одночасно або майже одночасно протягом 2013 – січня 2016 років змінювали роздрібні ціни реалізації бензину марки А-95 та дизельного пального, шляхом зазначення цін на інформаційному табло на стаціонарних АЗС. Такі дії призвели до усунення цінової конкуренції між  нафтотрейдерами  та спонукали інших учасників ринків встановлювати свої роздрібні ціни на необґрунтованому рівні і, як наслідок, це призвело до зниження конкуренції на ринку в цілому.

Слухання у справі проводились 18, 19, 22 серпня та 6 вересня 2016 року.

ТОВ «Золотий екватор», ТОВ «ВОГ Рітейл», ПП «Окко нафтопродукт», ТОВ «Альянс Холдинг», ТОВ «СОКАР ПЕТРОЛЕУМ», ТОВ «Параллель – М ЛТД», ПІІ «АМІК Україна» висловили бажання створити правила професійної етики на ринках роздрібної торгівлі пальним.

АМКУ підтримує цю ініціативу, адже законодавством про захист економічної конкуренції передбачено можливість розроблення правил професійної етики у конкуренції.

Такі правила не є обов’язковими з юридичної точки зору ні для підприємств-членів об’єднань, ні для підприємств, які до них не входять.

Але Правила професійної етики на ринках роздрібної торгівлі пальним можуть визначити загальні принципи професійної етики, морально-етичні стандарти, правила та загальні домовленості, на основі яких учасники зазначеного ринку будуть здійснювати свою господарську діяльність.

Ці правила повинні погодитись Антимонопольним комітетом України. Впровадження Правил професійної етики вимагатиме від суб’єктів господарювання дотримання принципів, партнерства та саморегулювання. Приєднуючись до цих правил, сторони можуть використовувати їх при укладенні договорів, розробці установчих та інших документів.

На сьогодні одними із діючих правил є правила професійної етики у конкуренції  у сфері господарської діяльності з виготовлення та реалізації кондитерських, харчоконцентратних виробів та кави в Україні.

 

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар