Спосіб оплати проїзду у Харківському метрополітені не сподобався місцевим антимонопольщикам

Спосіб оплати проїзду у Харківському метрополітені не сподобався місцевим антимонопольщикам

Харківське тервідділення АМКУ надало обов’язкові для розгляду рекомендації КП «Харківський метрополітен».

Так, харківські антимонопольщики встановивши, що КП «Харківський метрополітен» має ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку послуг з перевезення пасажирів підземним міським електричним транспортом, відповідно до статті 12 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та Методики визначення монопольного (домінуючого) становища суб’єкта господарювання на ринку, виявили, що певні дії підприємства містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

А саме ознаки порушення орган Комітету побачив в тому, що придбати разовий квиток на проїзд в метрополітені можна у автоматах видачі разових квитків шляхом прийому купюр номіналом 1, 2, 5 гривень або монетами номіналом 0,50 або 1 гривня.

У разі ж відсутності купюр менше 10 гривень послугами проїзду в Харківському метрополітені можна скористатись виключно шляхом придбавання безконтактної електронної картки, вартість якої складає 18,00 грн, однак і її ще необхідно поповнити, оскільки на рахунку такої карти є лише 2,00 грн.

Тобто, споживач за умови наявності в нього грошових купюр номіналу вище 5 гривень, які не можна використати для сплати вартості разового квитка, вимушений здійснити придбання картки та витратити кошти на її поповнення. Крім того, споживач немає можливості повернути вимушено придбану картку у разі, якщо вона йому більше не потрібна.

Такі дискримінаційні умови оплати проїзду, на думку тервідділення АМКУ, порушують законні інтереси споживачів, які залишаються незахищеними за відсутності ефективно функціонуючого ринкового механізму зі значною конкуренцією між учасниками ринку.

Таким чином тервідділення АМКУ кваліфікувало дії підприємства, які полягають у встановленні таких умов оплати проїзду у Харківському метрополітені, що змушують придбавати безконтактну електронну картку, як такі, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 частини другої статті 13, пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку шляхом встановлення таких умов реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

Відповідно відомство надало підприємству обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення вище вказаних дій. Тепер на виконання рекомендацій у Харківського метрополітену є 1 місяць з дня їх отримання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар