Орган АМКУ не довів узгодження учасниками своїх дій під час торгів

Чернівецьке тервідділення АМКУ не довело узгодженість конкурентної поведінки та наявність попередньої змови між учасниками спірних правовідносин.

У квітні 2017 року чернівецькі антимонопольщики розпочали розгляд справи за ознаками вчинення ФОП Семеген З. І., ФОП Токар А. М., ФОП Ткачук М.В., ФОП Гордійчук Г. В., ФОП Романюк М. І., ФОП Колотило М. Г., ФОП Гриндей О. О., ФОП Опаєць М.Я. порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій під час участі у процедурі конкурсних торгів.

Всі підприємці брали участь у процедурі закупівлі послуг їдалень (організація гарячого харчування), що проводилась Відділом освіти Вижницької районної державної адміністрації через електронну систему публічних закупівель.

У свою чергу орган Комітету в ході збору доказів у справі, аналізі дій суб’єктів господарювання на предмет їх достатності для визнання вчинення ними порушення законодавства, аналізі правозастосовної практики Вищого господарського суду України при розгляді правомірності та оскарженні рішень органів АМКУ, встановив, що схожість окремих елементів в оформленні документів учасників процедури спірної закупівлі, співпадіння в часі отримання тих чи інших довідок, є умовним і не може свідчити про узгодженість конкурентної поведінки та наявність попередньої змови між учасниками спірних правовідносин.

Як встановили чернівецькі антимонопольщики, зазначені ознаки не є достатніми доказами антиконкурентних узгоджених дій та спрямованості таких дій на усунення чи недопущення конкуренції, спотворення результатів торгів тощо.

Тому Чернівецьке тервідділення АМКУ, врахувавши, що в ході збору та аналізу доказів у справі не доведено вчинення порушення, закрив провадження у справі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар