Орган Комітету має право вимагати від суб’єктів господарювання необхідну для відомства інформацію

Київське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Шинні технології» на 68 000 грн за неподання інформації тервідділенню АМКУ у встановлені головою територіального відділення строки.

Київські антимонопольщики, на підставі звернень Національного антикорупційного бюро України, проводять розслідування щодо дотримання, зокрема ТОВ «Шинні технології» законодавства про захист економічної конкуренції під час участі у торгах, які проводились Українським державним підприємством поштового зв’язку «Укрпошта» у 2015 році.

У зв’язку з чим на адресу товариства відомство направило вимогу про надання інформації. Як зазначив орган Комітету, питання цієї вимоги не потребували здійснення товариством збору, аналізу та опрацювання інформації від третіх осіб, а обсяг, порядок і строки надання інформації були чітко визначені.

Антимонопольщики очікували отримати від суб’єкта господарювання відповідь у встановлені вимогою строки – протягом 25 днів з дня її отримання, однак ТОВ «Шинні технології» відповіді на вимогу не подало.

Звернень чи клопотань від товариства щодо подовження строку надання інформації чи роз’яснення питань до тервідділення АМКУ не надходило.
Разом з тим, ознайомившись з попередніми висновками у справі, ТОВ «Шинні технології» подало свої заперечення до відомства, які стосувались того, що органом Комітету грубо порушені норми чинного законодавства.
Проте такі заперечення не були взяті до уваги працівниками відомства, оскільки законодавство про захист економічної конкуренції передбачає, що голова територіального відділення має повноваження при розгляді заяв і справ, проведенні перевірки та в інших передбачених законом випадках вимагати від суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, їх посадових осіб і працівників, інших фізичних та юридичних осіб інформацію, в тому числі з обмеженим доступом.
Направлення вимог про надання інформації спрямовано на забезпечення виконання функцій, покладених на органи Антимонопольного комітету України та ефективності застосування конкуренційного законодавства.

Антимонопольне відомство визнало дії ТОВ «Шинні технології» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачене пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», та оштрафувало товариство на вказану суму.

Відповідно до пункту 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» неподання інформації територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені строки є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до абзацу четвертого частини другої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за порушення, передбачене пунктом 13 статті 50 зазначеного Закону, накладається штраф у розмірі до одного відсотка від доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

(!) Отже, під час отримання від органів АМКУ вимог радимо не зволікати з відповіддю та надати витребувану інформацію в повному обсязі, або звернутись за правовою допомогою до нашої юридичної компанії.

Рекомендовані публікації

Додати коментар