Орган Комітету не зміг вирішити питання

Орган Комітету не зміг вирішити питання

Харківське тервідділення АМКУ закрило провадження у справі проти ТОВ «Монте – Плаза».

В ході дослідження ринку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, харківськими антимонопольщиками було розпочато розгляд справи за ознаками вчинення ТОВ «Монте – Плаза» порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Орган Комітету вважав, що вказане товариство зловживало монопольним (домінуючим) становищем на ринку вказаних послуг, оскільки ТОВ «Монте – Плаза» не розраховувало та не подавало до органу місцевого самоврядування економічно обґрунтованих витрат на надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для власників (наймачів) квартир та нежитлових приміщень певного житлового будинку, розташованого в м. Харків.

У 2016 році відомством навіть були надані ТОВ «Монте – Плаза» рекомендації щодо припинення вказаної бездіяльності шляхом розрахунку та подання до Харківської міської ради економічно обґрунтованих витрат на надання послуги для встановлення тарифів відповідно до вимог Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869.

Однак товариство повідомило тервідділення АМКУ про неможливість виконання цих рекомендацій, оскільки ТОВ «Монте – Плаза» надає мешканцям будинку послуги з управління на підставі договору, умови якого затверджені співвласниками будинку на загальних зборах.

У свою чергу антимонопольщики здійснивши з’ясування дійсних обставин цієї справи встановили, що питання встановлення вартості послуг з управління цим багатоквартирним будинком не може бути вирішено за допомогою законодавства про захист економічної конкуренції, оскільки воно лежить у площині реалізації, зокрема, договірних відносин.

Тому, оскільки справа не підлягала розгляду в Антимонопольному комітеті України, то тервідділення АМКУ закрило її без прийняття рішення по суті, відповідно до статті 49 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар