Орган Комітету оштрафував батька та сина, які узгодили свої дії під час торгів

Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Возія А.А. на 34 265 грн і ФОП Возія А.М на 23 673 грн за порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

У грудні 2016 року Відділ освіти, молоді та спорту Волочиської міської ради проводив процедуру відкритих торгів щодо закупівлі м’яса великої рогатої худоби: свиней, овець, кіз коней та інших тварин родини конячих. Участь у цій процедурі закупівлі взяли ФОП Возій А.А. та ФОП Возій А.М.

Переможцем відкритих торгів було визнано ФОП Возія А.А., пропозиція конкурсних торгів якого була найбільш економічно вигідною, вартість предмету закупівлі – 735 000,00 гривень (з ПДВ).

Однак хмельницькі антимонопольщики здійснивши аналіз тендерних пропозицій обох учасників встановили, що вказані підприємці узгоджували свою поведінку щодо подання тендерних пропозицій під час підготовки та участі у торгах.

Підтвердженням цьому стало те, що необхідні довідки та документи, які подали учасники торгів, були однакові за оформленням та змістом, хоча, як вказує орган Комітету, замовник не надавав стандартних шаблонів для підготовки документів для тендерної пропозиції.

Також, як встановило тервідділення АМКУ учасники торгів перебували у цивільно-правових відносинах й були пов’язаними особами, а саме вони орендують одне і те ж нежитлове приміщення та автомобіль і перебувають у родинних стосунках – Возій А.М є батьком ФОП Возія А.А.

На основі всіх цих фактів орган Комітету зробив висновок, що документи, які були подані на торги у складі пропозицій, ФОП Возій А.А. та ФОП Возій А.М. готували узгоджено та/або був обмін інформацією між цими суб’єктами господарювання при підготовці пропозицій з конкурсних торгів.

Відповідно така узгоджена поведінка учасників торгів кваліфікувалась тервідділенням АМКУ як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій шляхом спотворення результатів торгів, за що обидва підприємці і отримали вказані штрафи.

(!) Відповідно до абзацу другого частини другої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції», за порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій передбачена відповідальність – штрафні санкції у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Рекомендовані публікації

Додати коментар