Орган Комітету оштрафував вінницького зернового монополіста

Орган Комітету оштрафував вінницького зернового монополіста

Вінницьке тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «АГРОДАР-БАР» на 68 000 грн за зловживання монопольним становищем на ринку послуг зі зберігання зерна.

Так, вінницькі антимонопольщики встановили, що ТОВ «АГРОДАР-БАР» займало монопольне становище у період 2012-2013 маркетингового року на ринку послуг із зберігання зерна, які отримують вторинні поклажодавці, в межах території с. Міжлісся Барського району Вінницької області, на якій розташований зерновий склад товариства, з часткою 100 %.

Зокрема, протягом вказаного періоду товариство діяло на ринку послуг із зберігання зерна на підставі отриманого сертифікату відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки. Послуги зернових складів із зберігання зерна включають в себе діяльність з приймання зерна, очищення, сушіння, охолодження, зберігання, відвантаження та інші послуги, які надаються сертифікованим зерновим складом.

Також суб’єкт господарювання, який, відповідно, зберігає зерно на зерновому складі, і має намір відвантажити зерно може отримати цю послугу лише на тому зерновому складі, де зберігається його зерно, а отримання вторинними поклажодавцями послуг із зберігання зерна в іншому місці є неможливим.

У свою чергу тервідділення АМКУ у ході розгляду справи встановило, що ТОВ «АГРОДАР-БАР» стягувало з поклажодавців додаткову необґрунтовану плату за послугу із зберігання зерна в осінньо-зимовий період.

Крім того, при аналізі договорів товариства, укладених із поклажодавцями на 2012-2013 маркетинговий рік працівники відомства виявили пункт, в якому зазначено, що у випадку відвантаження продукції в нічний час (з 17.00 до 8.00 год.), вихідні, святкові та неробочі дні вартість послуги зернового складу сплачується за подвійним тарифом. Однак, згідно з чинним законодавством, виплачуватися в підвищеному розмірі має лише заробітна плата працівників, а інші складові витрат послуг мають залишатися незмінними.

Так, орган Комітету встановив, що стаття «заробітна плата» у тарифі на послуги із відвантаження зерна становила 10,6%-11,9 %. І відповідно навіть, збільшення статті «заробітна плата» в два рази не призведе до збільшення тарифу в подвійному розмірі.

У свою чергу ТОВ «АГРОДАР-БАР» не надало тервідділенню АМКУ належного економічного обґрунтування встановлення такого подвійного розміру вартості послуг з відвантаження продукції у нічний час, вихідні, святкові та неробочі дні.

Таким чином Вінницьке тервідділення АМКУ визнало, що дії ТОВ «АГРОДАР-БАР» щодо встановлення економічно необґрунтованих тарифів на 2012-2013 маркетинговий рік на послуги із зберігання зерна, які отримують вторинні поклажодавці, зокрема: зберігання зерна, зберігання зерна в осінньо-зимовий період, відвантаження зерна, зважування на залізничній вазі, користування під’їзними коліями, відвантаження продукції у нічний час, вихідні, святкові та неробочі дні в подвійному розмірі, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 частини другої статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуг із зберігання зерна, які отримують вторинні поклажодавці, в межах території с. Міжлісся Барського району Вінницької області, на якій розташований зерновий склад товариства, шляхом встановлення таких цін реалізації послуг, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

Однак навіть врахувавши, що товариство припинило вчинення порушення та все одно не визнало його, антимонопольники оштрафували суб’єкта господарювання на 68 000 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар