Орган Комітету оштрафував за порушення учасника ринку ритуальних послуг

Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало Бабаївське виробниче управління житлово-комунального господарства на 263 грн за зловживання монопольним становищем на ринку.

Харківські антимонопольщики в ході дослідження ринків ритуальних послуг в межах селища Бабаї Харківського району Харківської області встановили, що Бабаївське ВУЖКГ у 2011-2012 роках здійснювало порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Тервідділення АМКУ з’ясувало, що у вказаний період Бабаївське ВУЖКГ, в смт Бабаї, сел. Затишне, займало монопольне (домінуюче) становище на ринку ритуальних послуг, передбачених Необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, з часткою 100 %.

Однією з послуг, передбачених цим Необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, яку надавав суб’єкт господарювання, була послуга з копання могили (викопування могили ручним або механізованим способом, опускання труни з тілом померлого в могилу, закопування могили, формування намогильного насипу та одноразове прибирання території біля могили).

Проте, як з’ясував орган Комітету, Бабаївське ВУЖКГ не дотрималось при розрахунку вартості цієї послуги вимог пункту 9.4. Єдиної методики визначення вартості та включило до калькуляції вартості завищений рівень рентабельності, що в свою чергу призвело до встановлення економічно необґрунтованої вартості зазначеної послуги та могло призвести до ущемлення інтересів споживачів.

Також тервідділення АМКУ встановило, що послуги з копання могили ручним способом Бабаївським ВУЖКГ з 2013 року не надаються, а отже вказане порушення було припинене суб’єктом господарювання.

В результаті Харківське тервідділення АМКУ врахувавши, що порушення законодавства про захист економічної конкуренції було припинено, і Бабаївське ВУЖКГ співпрацювало з органом Комітету під час розгляду справи, що сприяло з’ясуванню обставин справи, визнало дії суб’єкту господарювання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку ритуальних послуг, та оштрафувало Бабаївське ВУЖКГ на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар