Орган Комітету переглянув своє рішення і зменшив суму штрафу

Орган Комітету переглянув своє рішення і зменшив суму штрафу

Тепер ФОП Коробка Ю.І. заплатить не 34 000 грн штрафу за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а 10 396 грн.

Так, у жовтні 2017 року Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Коробку Ю.І. за порушення, передбачене пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді неподання інформації тервідділенню АМКУ у встановлені головою територіального відділення строки.

Однак під час судового засідання у справі, розпочатої Господарським судом Харківської області за позовом ФОП Коробки Ю.І. про визнання недійсним цього рішення, підприємець зазначив, що не отримував вимогу органу Комітету щодо надання інформації, зокрема про дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 2016 рік.

А саме, вимогу харківських антимонопольщиків повернуто до тервідділення АМКУ після прийняття рішення відомством, тобто органу Комітету не було відомо на час прийняття рішення про не отримання ФОП Коробкою Ю.І. зазначеної вимоги, у зв’язку з чим при визначенні розміру штрафу керувались частиною п’ятою статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Проте відповідно до частини першої статті 58 Закону України «Про захист економічної конкуренції» органи Антимонопольного комітету України з власної ініціативи можуть переглянути рішення, прийняті ними у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у разі, зокрема, наявності інших підстав, передбачених законами України.

Таким чином тервідділення АМКУ прийняло розпорядження про початок провадження з перегляду вказаного рішення.

Переглянувши ж справу орган Комітету врахував обсяг доходу (виручки) фізичної особи-підприємця від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 2016 рік згідно з Податковою декларацією платника єдиного податку, і визначив штраф за порушення у розмірі 10 396 грн.

(!) Відповідно до абзацу четвертого частини другої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за порушення, передбачене пунктом 13 статті 50 цього Закону, накладається штраф у розмірі до одного відсотка доходу (виручки) суб’єкта господарювання за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Рекомендовані публікації

Додати коментар