Орган Комітету розбирався з використанням конкурентами позначень вантажних автомобілів

Львівське тервідділення АМКУ рекомендувало ТОВ «С ТРАНС» припинити дії, що містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Так, у березні 2017 року ТОВ «Судер і Судер», яке є дистриб’ютором запасних частин до вантажних автомобілів, причепів, напівпричепів та автобусів, виявило, що інтернет-магазин, який належить ТОВ «С ТРАНС», здійснює продаж запасних частин для вантажних автомобілів з використанням позначень «MORFU», «BASON», «IBERMAN», «ERENDA», «ESTIMA».

Однак, з 2011 року на території України ТОВ «Судер і Судер» реалізує запасні частини під власними, зареєстрованими за міжнародною процедурою, торгівельними марками «MORFU», «BASON», «IBERMAN», «ERENDA», «ESTIMA».

У свою чергу тервідділення АМКУ встановило, що обидва товариства працюють на одному й тому ж ринку, а значить є конкурентами, і усі перелічені позначення ТОВ «С ТРАНС» використовує для тих самих товарів, щодо яких зареєстровані знаки для товарів і послуг ТОВ «Судер і Судер», проте ТОВ «Судер і Судер» не надавало ТОВ «С ТРАНС» прав на використання цих знаків для товарів і послуг на території України.

Тому, як зазначають антимонопольщики, використання ТОВ «С ТРАНС» позначень «MORFU», «BASON», «IBERMAN», «ERENDA», «ESTIMA» до запасних частин автомобілів може призвести до змішування із господарською діяльністю ТОВ «Судер і Судер», яке раніше розпочало використовувати зазначені знаки.

А отже таке неправомірне використання ТОВ «С ТРАНС» позначень містить ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді неправомірного використання позначень без дозволу (згоди) суб’єкта господарювання, який раніше почав використовувати їх, що призвело чи може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта господарювання.

Відповідно тервідділення АМКУ рекомендувало ТОВ «С ТРАНС» вжити заходів щодо припинення використання у господарській діяльності вказаних позначень.

Про результати розгляду наданих органом Комітету рекомендацій товариство має повідомити тервідділення АМКУ у 10 денний строк.

Рекомендовані публікації

Додати коментар