Орган Комітету вияв «непрозорість» у діях двох учасників торгів

ТОВ «ЛИГО СЕРВИС» та ТОВ «ТЕХПРОДСЕРВІС» оштрафовані черкаськими антимонопольщиками на 34 тис грн. кожний за антиконкурентні узгоджені дії.

Маріупольським комунальним підприємством зеленого будівництва у жовтні-грудні 2016 року було проведено процедуру закупівлі автомобіля спеціальної призначеності (Дорожньо-експлуатаційне обладнання) Дорожній пилосос VKM 3000&4000 (або еквівалент) за допомогою системи електронних закупівель «Prozorro».

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі уповноваженого органу, замовник визначив переможцем процедури закупівлі ТОВ «ЛИГО СЕРВИС», яке запропонувало ціну предмету закупівлі – 2 755 000,00 грн.

Однак за результатами аналізу пропозицій учасників, документації конкурсних торгів замовника, а також матеріалів, отриманих у ході розгляду справи, черкаські антимонопольщики встановили, що два учасники – ТОВ «ЛИГО СЕРВИС» та ТОВ «ТЕХПРОДСЕРВІС» узгодили між собою умови участі у процедурі закупівлі з метою забезпечення перемоги одному з них.

На узгодженість поведінки учасників торгів вказувала сукупність, зокрема, таких факторів:

  • Подання тендерних пропозицій з однієї ІР-адреси;
  • Наявність електронного листування між учасниками, що була встановлена в ході позапланової перевірки;
  • Учасники пропонували обладнання від одного й того ж виробника, при тому, що пропонована модель є еквівалентом вимог замовника;
  • Надання поворотної фінансової допомоги, спільна господарська діяльність суб’єктів господарювання;
  • Схожість в зовнішньому оформленні документів, що їх учасник має готувати самостійно.

Враховуючи викладене, орган Комітету дійшов висновку, що наявними обставинами у їх сукупності доведено, що документи, які були подані у складі пропозицій конкурсних торгів ТОВ «ЛИГО СЕРВИС» і ТОВ «ТЕХПРОДСЕРВІС» готувались одним із учасників (узгоджено) та/або з обміном інформацією між ними, і відповідно такі дії є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання, які стосуються спотворення результатів торгів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар