Орган Комітету виявив, що матір та син узгоджували свою поведінку під час торгів

Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало лише ФОП Шабельську О.М. на 22 810 грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У січні 2017 року КП «Шепетівське ремонтно-експлуатаційне підприємство» проводило процедуру відкритих торгів із закупівлі вантажного автомобіля, що був у використанні.

Для участі у цій закупівлі подали пропозиції 4 учасники, однак переможцем торгів замовник визнав ФОП Шабельського О.О., пропозиція якого була найбільш економічно вигідною і становила 415 000 грн.

Тервідділення АМКУ, здійснивши аналіз тендерних пропозицій всіх учасників, встановило, що два учасники – ФОП Шабельська О.М. та ФОП Шабельський О.О., узгоджували свою поведінку щодо подання тендерних пропозицій під час підготовки та участі у торгах.

Так, як зазначає орган АМКУ, обидва підприємці одночасно подали на торги документи, що мали схожість в оформленні і змісті, а також учасники перебувають у родинних стосунках – Шабельський О. О. є сином Шабельської О. М. Крім того, встановлено, що вони зареєстровані за однією адресою.

Ці факти дали підставу хмельницьким антимонопольщикам стверджувати, що документи, які були подані на торги у складі пропозицій з конкурсних торгів обома підприємцями готувалися ними узгоджено, а це, на думку тервідділення АМКУ, є свідченням наявності антиконкурентних узгоджених дій, які призвели до спотворення результатів торгів.

Врахувавши, що ФОП Шабельський О.О. припинив свою діяльність у лютому 2017 року, тервідділення АМКУ оштрафувало за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій шляхом спотворення результатів торгів, лише ФОП Шабельську О.М.

Рекомендовані публікації

Додати коментар