АМКУ встановив, що напис на приправі «12 овочів і трав» не відповідав дійсності

Київське тервідділення АМКУ рекомендувало ТОВ «Торговий дім «Любисток» припинити дії, які полягають у поширенні неправдивої інформації.

До київських антимонопольщиків звернувся суб’єкт господарювання, який зазначав, що зовнішній вигляд упаковки приправи універсальної «12 овочів і трав» ТОВ «Торговий дім «Любисток», виробництва ТОВ «Нова-Пак», введеної в господарський обіг, вводить в оману споживачів щодо властивостей та складу цієї приправи.

Орган Комітету, в свою чергу, проаналізувавши упаковку приправи встановив, що до складу продукту, на лицьовій стороні упаковки якого містяться написи «12 овочів і трав», «приправа універсальна», входить лише 10 овочів і трав, а не 12 як це зазначено.
Крім того, зображені на лицьовій стороні упаковки помідори, болгарський перець та часник в складі цього продукту відсутні.

Як зазначають працівники антимонопольного відомства, пересічний споживач, побачивши на упаковці продукту напис «12 овочів і трав» в той час, як в складі продукту міститься тільки 10 овочів і трав, а також зображення овочів (помідора, болгарського перцю, часнику тощо), які не входять до його складу, може надати перевагу продукту виробництва ТОВ «Торговий дім «Любисток», що в свою чергу надасть товариству неправомірні переваги у конкуренції, порівняно з іншими конкурентами, які зазначають повну та достовірну інформацію на упаковках своєї продукції.

В ході розгляду справи тервідділення АМКУ провело анкетування стосовно сприйняття потенційними споживачами (покупцями) сухих приправ інформації «12 овочів і трав».
Так, 65 % респондентів зазначили, що не придбали б приправу «12 овочів і трав», за умови, що до складу приправи входить 10 овочів і трав.
На думку 85 % респондентів, інформація «12 овочів і трав», яка розміщена на лицьовій стороні упаковки приправи сухої універсальної за умови, що до складу продукту входить 10 овочів і трав, є такою, що вводить в оману.

В результаті тервідділення АМКУ кваліфікувало дії ТОВ «Торговий дім «Любисток» як такі, що містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, і, відповідно, надало товариству обов’язкові для розгляду рекомендації.

ТОВ «Торговий дім «Любисток» має місяць на те, щоб привести оформлення споживчої упаковки у відповідність до вимог законодавства, а також усунути причини виникнення порушення і умов, що йому сприяють.

Рекомендовані публікації

Додати коментар