Орган Комітету встановив, що роздрібна ціна на скраплений газ була економічно необґрунтованою

Кіровоградське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «ОЙЛСТРІМ» на 136 тис грн за зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку.

Так, кіровоградські антимонопольщики провели дослідження діяльності операторів, які діяли на регіональних товарних ринках роздрібної торгівлі скрапленим газом як моторним пальним в межах Кіровоградській області протягом вересня-жовтня 2015 року і встановили, що на автогазозаправочних станціях, які знаходяться в територіальних межах Вільшанського, Новоархангельського, Новомиргородського та Устинівського районів Кіровоградської області, ТОВ «ОЙЛСТРІМ» встановлювало економічно необґрунтовану роздрібну ціну на скраплений газ як моторне пальне.

Слід зазначити, що, як виявив орган Комітету, протягом вересня-жовтня 2015 року ТОВ «ОЙЛСТРІМ» було єдиним суб`єктом господарювання, що здійснював роздрібну торгівлю скрапленим газом як моторним пальним в кожному із вказаних районів.

Тервідділення АМКУ за результатами проведеного аналізу динаміки роздрібних цін та дослідження поведінки операторів в частині встановлення цін на скраплений газ як моторне пальне, з’ясувало, що протягом жовтня 2015 року роздрібні ціни на АГЗС товариства в Кіровоградській області мали тенденцію до збільшення, а темпи росту роздрібних цін на скраплений газ як моторне пальне випереджали темпи росту закупівельних цін.

В той же час, на АГЗС товариства в м. Кіровограді та с. Соколівське, Кіровоградського району, де ТОВ «ОЙЛСТРІМ» зазнавало значної конкуренції з боку інших суб’єктів господарювання, роздрібні ціни на скраплений газ у деякі періоди часу були значно нижчими, ніж на АГЗС Вільшанського, Новоархангельського, Новомиргородського та Устинівського районів.
Тобто товариство на різних географічних ринках, в залежності від рівня конкурентного тиску, застосувало різну цінову стратегію.

Тервідділення АМКУ також відмітило, що в осінній період найбільший попит на скраплений газ як моторне пальне припадає якраз на жовтень місяць.

Отже, використовуючи своє монопольне (домінуюче) становище і географічне розташування АГЗС та скориставшись нестабільною ситуацією на ринку скрапленого газу як моторного пального у осінній період, ТОВ «ОЙЛСТРІМ» економічно необґрунтовано підвищувало роздрібні ціни на скраплений газ як моторне пальне на АГЗС в смт. Вільшанка Вільшанського району, смт. Новоархангельськ Новоархангельського району, м. Новомиргород та смт. Устинівка Устинівського району Кіровоградської області, що призвело до ущемлення інтересів споживачів.

Враховуючи наведене, орган Комітету оштрафував ТОВ «ОЙЛСТРІМ» на загальну суму в 136 тис. грн за зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку та встановлення економічно необґрунтованих цін на газ.

Рекомендовані публікації

Додати коментар