Орган Комітету встановив, що на торги до Львівської залізниці прийшли змовники

Орган Комітету встановив, що на торги до Львівської залізниці прийшли змовники

ТОВ «Науково-виробнича фірма «Ротормаш» та ТОВ «Експотрейд Компані» заплатять по 64 500 грн штрафу кожний за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Регіональна філія «Львівська залізниця» ПрАТ «Українська залізниця» у 2017 році провела відкриті торги на закупівлю запасних частин до тепловозів М62.

Участь у цій процедурі закупівлі взяли ТОВ «Науково-виробнича фірма «Ротормаш» та ТОВ «Експотрейд Компані».
Найбільш економічно вигідною було визнано пропозицію ТОВ «Науково-виробнича фірма «Ротормаш».
Львівські антимонопольщики, перевіривши всю документацію конкурсних торгів, дійшли до висновку, що обидва учасники узгоджували свою поведінку під час проведення цієї процедури закупівлі.

Так, орган Комітету встановив, що пропозиції обох суб’єктів господарювання були фактично однаковими та мали нехарактерну для таких випадків схожість у структурі та текстовому змісті. Крім того, один з учасників торгів зазначив на декларації постачальника ідентифікаційний код та адресу учасника- конкурента, а також обидва товариства вказали, що використовують один і той же номер телефону.

На додачу ТОВ «Науково-виробнича фірма «Ротормаш» та ТОВ «Експотрейд Компані» були пов’язані між собою тісними господарськими стосунками, що підтверджується низкою укладених між ними договорів щодо купівлі-продажу продукції, в тому числі і продукції, яка була предметом закупівлі.

Однак антимонопольщики з’ясували, що на час проведення закупівлі ТОВ «Експотрейд Компані» не здійснювало реалізацію товару, який був предметом закупівлі і не було виробником цього товару.

Таким чином, за визначенням тервідділення АМКУ, сукупність вищенаведених обставин свідчить про те, що узгодження між учасниками торгів своїх пропозицій усунуло конкуренцію та змагальність між ними, чим порушило право замовника на отримання найбільш ефективного для нього результату, який досягається у зв’язку з наявністю лише справжньої конкуренції.

В результаті Львівське тервідділення АМКУ кваліфікувало дії обох учасників як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів, за що і оштрафувало обидва товариства на вказані суми.

Рекомендовані публікації

Додати коментар