Орган Комітету встановив, що «приправа «Аджика» червона» не мала ніякого відношення до Грузії

Орган Комітету встановив, що «приправа «Аджика» червона» не мала ніякого відношення до Грузії

Київське тервідділення АМКУ рекомендувало ТОВ «Кагарлицький харчовий комбінат» вжити заходів для усунення причин виникнення порушення законодавства.

Річ у тому, що у квітні 2017 року в торгівельній мережі м. Івано-Франківськ було виявлено продукт «приправа «Аджика» червона» виробництва ТОВ «Кагарлицький харчовий комбінат». На етикетці цієї приправи в центральній частині великими червоними літерами міститься назва «Аджика», нижче розміщено зображення українського прапору та напис «приправа червона», а також зображення прапору Грузії і напис грузинською мовою. З лівої сторони зображено овочі, під яким зазначено наступне: «ТУУ 10.8-38085913-002:2013 Вироблено в Україні».

Однак, як зазначили київські антимонопольщики, розміщення на етикетці зображення прапору Грузії і напису грузинською мовою може сприяти створенню у споживачів хибного враження про країну походження складових продукту та/або про те, що ними купується продукція, вироблена у відповідності до вимог, які характерні для традиційних грузинських приправ.

Разом з тим відомство вказує, що товариство не надало належного підтвердження та/або обґрунтування щодо застосування певної технології виготовлення продукту з використанням імпортних інгредієнтів.

Зображення прапору Грузії і напису грузинською мовою може стимулювати зацікавленість споживача щодо товару, та може поставити ТОВ «Кагарлицький харчовий комбінат» у більш вигідне становище, порівняно з іншими суб’єктами, які діють на ринку виробництва і реалізації приправ і сумішей пряноароматичних, оскільки потенційні споживачі можуть зробити вибір на користь ТОВ «Кагарлицький харчовий комбінат» щодо придбання продукції, прагнучи придбати товар, що має відношення до географічного місця його походження.

Відповідно тервідділення АМКУ зазначило, що такі дії товариства містять ознаки порушення, передбаченого статтею 15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.

В результаті орган Комітету рекомендував ТОВ «Кагарлицький харчовий комбінат» розмістити на етикетці інформацію про місце походження товару (його складових), яка має належне документальне підтвердження, і тепер очікує в 10-ти денний термін отримати від товариства інформацію про результати розгляду цих рекомендацій.

Рекомендовані публікації

Додати коментар