Орган Комітету викрив змову на торах Іллічівського морського торговельного порту

Орган Комітету викрив змову на торах Іллічівського морського торговельного порту

ТОВ «Морський технічний центр» та ТОВ «Торговий Дім ТіД» оштрафовані на 68 000 грн кожний Одеським тервідділенням АМКУ.

У 2015 році ДП «Іллічівський морський торговельний порт» проводив відкриті торги на закупівлю послуги щодо транспортного обробляння вантажів за кошти підприємства.

Участь у цій процедурі закупівлі взяли два товариства – ТОВ «Морський технічний центр» та ТОВ «Торговий Дім ТіД». І хоч замовник визначився з переможцем, а ним стало ТОВ «Морський технічний центр», бо його конкурсна пропозиція була визнано найбільш економічно вигідною, однак одеські антимонопольщики виявили в діях обох учасників ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, на факт узгодженості поведінки обох товариств, зокрема, вказувало наступне:

  • Для здійснення господарської діяльності обидва учасники використовують приміщення за однією адресою, яка зазначається в їх документах наданих в складі пропозицій конкурсних торгів.
  • Обидва товариства надали у складі пропозицій конкурсних торгів довідки, що містять відомості про підприємство, складені у довільній формі, які мають схожості в оформленні та спільні граматичні помилки, що не може пояснюватися випадковим збігом.
  • ТОВ «Морський технічний центр» та ТОВ «Торговий Дім ТіД» було здійснено перерахування один одному грошових коштів у вигляді тимчасової поворотної фінансової допомоги.
  • Необхідні інформаційні довідки ТОВ «Морський технічний центр» та ТОВ «Торговий Дім ТіД» отримувались в один і той же час, однією і тією ж особою за довіреністю, та мали послідовні номери.
  • Одна і та ж особа одночасно працювала і в ТОВ «Торговий Дім ТіД» і в ТОВ «Морський технічний центр».

За визначенням тервідділення АМКУ, всі ці факти у своїй сукупності і вказують на те, що обидва товариства готували свої пропозиції узгоджено та між ними здійснювався обмін інформацією.

Тобто, як вказує орган Комітету, учасники торгів при підготовці документів, поданих ними у складі цінових пропозицій замінили ризик, що його породжує економічна конкуренція, на координацію своєї поведінки у господарській діяльності, чим усунули конкуренцію між собою, а, відповідно, право на укладення договорів на закупівлю було отримано не на конкурентних засадах.

Тому вказані дії ТОВ «Морський технічний центр» та ТОВ «Торговий Дім ТіД», а саме, здійснення ними погодженої поведінки при проведенні торгів, антимонопольщики кваліфікували як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, тендерів.

За вказане порушення обидва суб’єкта господарювання і були оштрафовані на вказану суму.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар