Орган Комітету виявив ознаки порушення законодавства на вул. Саксаганського

Орган Комітету виявив ознаки порушення законодавства на вул. Саксаганського

Київське тервідділення АМКУ надало ТОВ «Сервіс на Саксаганського» обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У лютому 2014 року між споживачем, ТОВ «ГЛОБАЛ ІНВЕСТМЕНТ КОМПАНІ», та ТОВ «Сервіс на Саксаганського» було укладено договір про комплексне обслуговування та утримання Офісно-житлового комплексу, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 70-А/вул. Паньківська, 14, з влаштуванням підземного паркінгу та прибудинкових територій. Предметом цього договору було надання послуг споживачу з утримання вказаного об’єкта та його прибудинкової території, забезпечення належної експлуатації об’єкта щодо належних споживачу нежитлових приміщень, розташованих в об’єкті, місць загального користування та загального (неподільного) майна (теплопункт, інженерні системи, інше майно, яке забезпечує експлуатацію нежитлових приміщень і об’єкта).

У свою чергу тервідділення АМКУ встановило, що ТОВ «Сервіс на Саксаганського» має ознаки суб’єкта господарювання, що займає монопольне (домінуюче) становище на ринку надання послуг з утримання вказаного Офісно-житлового комплексу та прибудинкової території до нього, оскільки це товариство у період з 01 лютого 2014 року по вересень 2017 року не зазнавало конкуренції на вказаному ринку у визначених територіальних межах.

Однак, у вересні 2016 року ТОВ «Сервіс на Саксаганського», повідомило, що у зв’язку з тим, що за період з 2014 по 2016 роки підвищилась вартість на електроенергію, опалення, мінімальну заробітну плату, паливно-мастильні матеріали, витратні матеріали та інструменти для ремонтних робіт, охорону комплексу, то у нього виникла необхідність у перегляді діючого за укладеним договором тарифу для приведення його до економічно обґрунтованих витрат.

Таким чином товариство запропонувало ТОВ «ГЛОБАЛ ІНВЕСТМЕНТ КОМПАНІ» збільшити тариф до 57,00 грн за 1 м.кв. нежитлових приміщень, що належать споживачу.

Проте, як встановили антимонопольщики, такі послуги, як охорона житлового будинку та витрати на фонди майбутніх платежів та виплату (ремонтні роботи), які ТОВ «Сервіс на Саксаганського» заклало в тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій Офісно-житлового комплексу, не передбачені Порядоком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869, і не мають бути включені до переліку послуг.

Тобто, як зазначає тервідділення АМКУ, дії ТОВ «Сервіс на Саксаганського», які полягають у включенні до тарифу з утримання об’єкта та прибудинкової території об’єкта, послуг, які не передбачені Порядком, можуть призвести до встановлення економічно необґрунтованої вартості послуг для ТОВ «ГЛОБАЛ ІНВЕСТМЕНТ КОМПАНІ», та містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого частиною першою статті 13, пунктом 2 частини 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуг, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

В результаті відомство надало ТОВ «Сервіс на Саксаганського» обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, та усунення причин виникнення порушення та умов, що йому сприяли, шляхом приведення тарифів на послуги з до економічно обґрунтованого рівня.

Про результати розгляду рекомендацій товариству необхідно повідомити Київське тервідділення АМКУ у 15-денний строк з дня їх отримання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар