Орган Комітету виявив змовників на торгах Одеської залізниці

Орган Комітету виявив змовників на торгах Одеської залізниці

ТОВ «ПЕК «ЕКО» та ТОВ «Промверстсервіс» вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У 2015 році ДП «Одеська залізниця» проводило відкриті торги на закупівлю робіт з ремонтування та технічного обслуговування машин і устаткування спеціальної призначеності (послуги з капітального ремонту верстатів) -3 лоти.

Участь у цій процедурі закупівлі взяли ТОВ «ПЕК «ЕКО» та ТОВ «Промверстсервіс», однак одеські антимонопольщики, проаналізувавши зміст матеріалів відкритих торгів, виявили інформацію, яка свідчила про узгодженість поведінки обох товариств під час підготовки та участі у вказаних торгах.

Так, на узгодженість дій обох учасників торгів вказували такі факти, як:

Спільна підготовка документів – пропозиції конкурсних торгів учасників мають нехарактерну для такого випадку схожість у зовнішньому оформленні та структурі.

Здійснення господарської діяльності за однією адресою – однакова адреса зазначена у статуті та на фірмових бланках ТОВ «ПЕК «ЕКО» та ТОВ «Промверстсервіс».

Синхронність дій товариств у часі – одночасне подання заяв та одночасне отримання відповідних довідок від різних державних установ.

Пов’язаність учасників, що сприяє обміну інформацією між ними – засновник ТОВ «Промверстсервіс», Рудський В.М., був довіреною особою ТОВ «ПЕК «ЕКО» та безпосередньо був задіяний до підготовки документів товариства-конкурента.

Врахувавши всі ці фактори одеські антимонопольщики визнали, що ТОВ «ПЕК «Еко» і ТОВ «Промверстсервіс», вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, тендерів.

Однак Одеське тервідділення АМКУ оштрафувало за вказане порушення лише ТОВ «ПЕК «ЕКО» на 68 000 грн, оскільки ТОВ «Промверстсервіс» на початку 2017 року припинило свою господарську діяльність.

Рекомендовані публікації

Додати коментар