Орган Комітету визнав заборгованість споживача безпідставною

Орган Комітету визнав заборгованість споживача безпідставною

Луганські антимонопольщики надали ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» обов’язкові для розгляду рекомендації.

До Луганського тервідділення АМКУ звернувся громадянин м. Рубіжне, Луганської обл. щодо, на його думку, безпідставного нарахування йому заборгованості за спожиту електричну енергію та відключення від електромережі ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання».

В ході розгляду цієї заяви орган Комітету з’ясував, що ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» з початку ліцензованої діяльності і до теперішнього часу займає монопольне (домінуюче) становище на ринках передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та постачання електроенергії за регульованим тарифом у територіальних межах Луганської області, оскільки на цих ринках в зазначених територіальних межах у нього немає жодного конкурента.

Тервідділення АМКУ встановило, що 20.10.2016 року громадянину за ініціативою працівників товариства було проведено заміну приладу обліку електроенергії, а знятий прилад обліку електроенергії було направлено на експертизу. Саму ж експертизу цього електролічильника ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» провело лише 19.06.2017 р.

Однак у лютому 2017 року, тобто до проведення експертизи, товариство направило громадянину поштою попередження про відключення від електропостачання у зв’язку із заборгованістю.

За думкою ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», така заборгованість склалася внаслідок нарахування споживачу згідно п. 33 ПКЕЕН за спожиту електроенергію по середньомісячному споживанню за період з 18.03.2016 р. по 20.10.2016 р.

Також за інформацією, наданою товариством, 23.05.2017 року споживача було відключено від електромережі за несплату вищевказаної заборгованості.

Тервідділення АМКУ у свою чергу кваліфікувало такі дії ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», як такі, що мають ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 2 статті 50, пунктом 1 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку постачання електричної енергії за регульованим тарифом, оскільки товариство нарахувало громадянину заборгованість за електроенергію та відключило від електромережі раніше, ніж отримало результати експертизи електролічильника, дозволу споживачу товариством на безоблікове електроспоживання також не надавалося, а отже, нарахована споживачу заборгованість є безпідставною.

Тепер ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» має вжити заходи, спрямовані на припинення наслідків дій з безпідставного нарахування заборгованості за спожиту електричну енергію громадянину та повідомити про результати розгляду рекомендацій органу Комітету у 30-ти денний строк з дня їх отримання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар