Орган Комітету з’ясував, що «найнижчі ціни у регіоні» на встановлення домофонів насправді такими не були

Орган Комітету з’ясував, що «найнижчі ціни у регіоні» на встановлення домофонів насправді такими не були

Івано-Франківське тервідділення АМКУ надало ФОП Шот І.Б. обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства.

Так, працівники тервідділення АМКУ на веб-сайті www.list.if.ua виявили рекламу ФОП Шот І. Б. щодо надання послуг встановлення та обслуговування під’їзних домофонних систем, наступного змісту: «Домофон Сервіс Прикарпаття», «Встановлення домофонної системи за НАЙНИЖЧИМИ ЦІНАМИ У РЕГІОНІ».

Антимонопольщики з’ясували, що ця реклама розміщена на веб-сайті з 01.01.2017, однак підприємець не проводив жодних досліджень щодо рівня цін на послуги встановлення та обслуговування під’їзних домофонних систем відносно конкурентів.

Оскільки ж ринок надання послуг встановлення та обслуговування під’їзних домофонних систем в межах міста Івано-Франківська є достатньо конкурентним, то, як стверджує орган Комітету, розміщення такої рекламної інформації могло надати підприємцю неправомірних переваг в конкуренції.

Також така реклама вводить в оману споживачів, оскільки формує їх обізнаність про те, що в підприємця, починаючи з січня 2017 року, ціни на послуги встановлення та обслуговування під’їзних домофонних систем є найнижчими, однак це не відповідає дійсності.

Тобто інформація щодо найнижчих цін на послуги є неправдивою та може ввести в оману споживача.

Таким чином тервідділення АМКУ зазначає, що дії ФОП Шот І.Б., які полягають у поширенні інформації з неправдивими відомостями щодо надання послуг встановлення та обслуговування під’їзних домофонних систем, містять ознаки порушення, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману невизначене коло осіб.

Відповідно орган Комітету надав підприємцю обов’язкові для розгляду рекомендації, про результати розгляду яких суб’єкт господарювання має повідомити у десятиденний термін з дня їх отримання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар