Орган Комітету зацікавився низькими цінами на закупівлю молока у населення

Сумське тервідділення АМКУ розглядає справи щодо наявності ознак порушень антимонопольного законодавства в діях молокопереробних підприємств.

Наразі антимонопольщики вважають, що ТОВ «Богодухівський молзавод», ТОВ «Охтирська молочна промислова компанія «Славія», ПАТ «Пирятинський сирзавод», ТОВ «Буринський молокозавод», ПАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла», ПАТ «Новгород-Сіверський сирзавод» занижують ціни на молочну сировину, що закуповується у домогосподарствах на території області.

Так, працівники відомства встановили, що маючи ознаки монопольного становища на певних територіях області, зазначені молокопереробні підприємства при закупівлі молока у населення у зимовий період 2016-2017 р. суттєво знижували ціни, проте для цього не було об’єктивних підстав. Однак на тлі зниження витрат на виробництво, зокрема, на сировину, більшість з них підвищували оптово-відпускні ціни на готову продукцію.

У свою чергу у сусідніх областях (Харківській, Полтавській, Чернігівській), як свідчать офіційні дані Міністерства аграрної політики та продовольства України, у відповідний період закупівельні ціни на молочну сировину, що закуповується у населення, були значно вищими і не мали тенденції до зниження.

Як стверджують антимонопольщики, вчинення таких дій було б неможливим в умовах значної конкуренції та може призвести до ущемлення інтересів здавачів молочної сировини.

Тому на цей час у відомстві триває розгляд шести справ за ознаками вчинення порушення молокопереробниками законодавства про захист економічної конкуренції.

Рекомендовані публікації

Додати коментар