Орган Комітету з’ясував, що ПАТ «Хмельницькобленерго» зловживало своїм монопольним становищем

Внаслідок цього товариство отримало від антимонопольного відомства обов’язкові для розгляду рекомендації.

До Хмельницького тервідділення АМКУ надійшла заява щодо неправомірних дій ПАТ «Хмельницькобленерго», які на думку заявника, полягали у неправомірному нарахуванні штрафних санкцій з застосуванням завищених даних при їх розрахунку.

Заявник, зокрема, повідомив, що представниками товариства у поточному періоді 2017 року по об’єктах розташованих у різних районах м. Хмельницький, які є його власністю, було складено акти про порушення. Заявник вважав, що згідно цих актів було нараховані максимальні штрафи шляхом завищення норм фактичного часу роботи об’єктів, фактичних потужностей та інших показників.

Як встановило тервідділення АМКУ, ПАТ «Хмельницькобленерго» протягом 2016 року та поточного періоду 2017 року займало монопольне становище на ринку постачання електричної енергії за регульованим тарифом і передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами.

В ході розгляду заяви встановлено, що ПАТ «Хмельницькобленерго» виявило пошкодження приладу обліку електричної енергії, що належить заявнику, про що представниками Хмельницького РЕМ був складений акт про порушення.

Відповідно до цього акту Хмельницьким РЕМ ПАТ «Хмельницькобленерго» споживачу було попередньо розраховано штраф на суму 19 886,88 грн.

Разом з тим, центральна (обласна) комісія по розгляду актів про порушення споживачами правил користування електроенергії, вирішила провести перерахунок суми завданих збитків, беручи до уваги години роботи вказані в договорі про постачання електричної енергії. Після проведення перерахунку штраф становив вже 3 897,2 грн. з ПДВ, тобто на 15 989,68 грн. менше ніж при попередньому розрахунку. Також величина розрахункового добового споживання була знижена більше ніж удвічі.

Тобто при попередньому розрахунку штрафу товариство використало недостовірні та завищені дані про потужність (кВт) та тривалість роботи обладнання протягом доби, що суттєво вплинуло на кінцевий розмір штрафних санкцій.

За визначенням тервідділення АМКУ такі дії ПАТ «Хмельницькобленерго» в особі Хмельницького РЕМ, які полягали у використанні при визначені величини розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу по акту про порушення завищених та недостовірних даних про потужність (кВт) та тривалість роботи обладнання протягом доби (год.), що суттєво вплинуло на кінцевий розмір штрафних санкцій чим могли бути ущемлені інтереси споживача, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 частини другої статті 13, пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем шляхом встановлення таких умов придбання товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

Враховуючи проведення перерахунку неправомірно нарахованих штрафних санкцій, відомство рекомендувало ПАТ «Хмельницькобленерго» вжити заходи для усунення причин виникнення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом проведення роз’яснювальної роботи серед відповідальних працівників, які причетні до складання та розгляду актів про порушення споживачами правил користування електричною енергією щодо необхідності використання та застосування при визначенні обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією і розрахунках суми завданих збитків виключно достовірних та фактичних даних по конкретно визначеному об’єкту.

Рекомендовані публікації

Додати коментар