Орган Комітету з’ясував якими мають бути ціни на скраплений газ в якості моторного пального

Львівське тервідділення АМКУ надало ТОВ «ЕРІДА СТАНДАРТ» обов’язкові для розгляду рекомендації.

Львівські антимонопольщики, здійснюючи дослідження діяльності операторів роздрібного ринку скрапленого газу в якості моторного пального на предмет дотримання ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції, зацікавилися ТОВ «ЕРІДА СТАНДАРТ», яке здійснює роздрібну торгівлю скрапленим газом через ряд АЗС.

Так, як свідчать результати проведеного аналізу ринку, y серпні 2017 року відбулося стрімке зростання цін на скраплений газ в якості моторного пального.

Основною причиною такого зростання, зокрема, ТОВ «ЕРІДА СТАНДАРТ» назвало стрімке підняття закупівельних цін від постачальників.

Однак тервідділення АМКУ з’ясувало, що роздрібні ціни, встановлені на АЗС товариством у серпні 2017 року значно випереджали темпи зростання оптових (закупівельних) цін.

У зв’язку з цим орган Комітету зробив висновок, що ТОВ «ЕРІДА СТАНДАРТ» встановлювало економічно необґрунтовані роздрібні ціни на скраплений газ.

Таким чином Львівське тервідділення АМКУ кваліфікувало дії товариства щодо встановлення в серпні 2017 року роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного пального на економічно необґрунтованому рівні як такі, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачені пунктом 1 частини 2 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку та рекомендувало товариству встановити економічно обґрунтовані ціни в 15-ти денний термін з дня отримання відповідних рекомендацій від відомства.

Рекомендовані публікації

Додати коментар