Орган оскарження не може блокувати тендерні торги

Орган оскарження не може блокувати тендерні торги

Антимонопольне відомство повідомило, що не може ані блокувати, ані призупиняти будь-які процедури закупівель.

АМКУ зазначає, що відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», всі скарги розглядає Постійно діюча адміністративна колегія з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Антимонопольного комітету України, яка складається з трьох державних уповноважених. У середньому за день Колегією розглядається понад 30 скарг.

Комітет наголошує, що будь-які скарги в рамках публічних закупівель потрібно подавати не безпосередньо до органу оскарження (АМКУ) у звичній паперовій формі, а виключно у формі електронного документа через електронні майданчики в системі ProZorrо. У разі прийняття скарги до розгляду система ProZorrо АВТОМАТИЧНО, без будь-яких додаткових рішень Колегії, призупиняє процедуру закупівель. (Закон України «Про здійснення державних закупівель», відповідно до якого Антимонопольний комітет України мав повноваження призупиняти процедуру закупівлі, втратив чинність у 2016 році). Колегія АМКУ з розгляду скарг, відповідно до вимог Закону, ЗОБОВ’ЯЗАНА розглянути будь-яку скаргу, подану через систему ProZorrо.

Завдання органу оскарження полягають у розгляді скарг, які надходять від учасників упродовж тендерного процесу, відповідно до процедури. Тому за дії учасників тендерного процесу, які використовують своє право на оскарження, Комітет відповідати не може.

Комітет підкреслює, що він діє в рамках Закону і наданих йому повноважень з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов’язаних із участю у процедурах закупівлі.

Також АМКУ вказує на основні відмінності в положеннях Закону України «Про здійснення державних закупівель» та Закону України «Про публічні закупівлі» щодо оскаржень:

Закон України «Про здійснення державних закупівель» (втратив чинність)Закон України «Про публічні закупівлі» (чинний)
Учасники не мають вільного доступу до пропозицій конкурсних торгів інших учасниківПропозиції всіх учасників знаходяться у відкритому доступі, будь-який суб’єкт господарювання може з ними ознайомитись (система ProZorro)
Суб’єкту оскарження може бути невідомо про конкретні недоліки (невідповідності) пропозицій інших учасників, тому дуже часто скаржник просить Колегію перевірити пропозиції інших учасниківСуб’єкт оскарження може детально вивчити документи пропозицій інших учасників і чітко вказати у скарзі на невідповідності (у зв’язку із цим скарги мають бути чітко обґрунтовані)
Орган оскарження запитує інформацію щодо процедур закупівель у замовників, учасників, експертних установ інших органівСуб’єкти оскарження та замовники самостійно (з власної ініціативи) надають органу оскарження відповідні експертні висновки
Орган оскарження у разі необхідності приймає рішення про призупинення процедури закупівліСистема автоматично призупиняє торги у разі подання скарги до органу оскарження
Замовники мають можливість, не виконавши рішення органу оскарження, здійснити розкриття пропозицій конкурсних торгів (вчинити порушення, яке неможливо усунути, що тягне за собою відміну торгів)Система автоматично блокує можливість замовників здійснювати розкриття пропозицій (під час розгляду скарги органом оскарження), що запобігає вчиненню порушень, які неможливо усунути (відміні торгів)
Строк розгляду скарг становить 30 робочих днівСтрок розгляду скарги становить 15 робочих днів

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар