Орган Комітету встановив неправомірне припинення Запоріжгаз газопостачання мешканцям багатоповерхівок

Запорізьке тервідділення АМКУ оштрафувало ПАТ «Запоріжгаз» на 68 000 грн за зловживання монопольним становищем на ринку розподілу природного газу.

Так, запорізькі антимонопольщики визнали порушенням законодавства про захист економічної конкуренції дії ПАТ «Запоріжгаз», які полягали у повній відмові мешканцям багатоповерхівок в наданні послуги з розподілу природного газу.

Суть справи полягала в тому, що товариство, встановлюючи мешканцю квартири № 5 будинку № 40 по вул. Вінтера лічильник газу, безпідставно на декілька діб позбавило мешканців і інших квартир цього ж будинку послуг з розподілу природного газу. Тобто мешканці інших квартир стали заручниками взаємовідносин ПАТ «Запоріжгаз» з мешканцем квартири № 5.

Крім того, ПАТ «Запоріжгаз» протягом 35 діб не надавав мешканцям квартир будинку № 29 по вул. Героїв 93 бригади послугу з розподілу природного газу. Так, в квітні 2017 року працівниками товариства проводились роботи з планового технічного обслуговування та з планової перевірки щільності споруд систем газопостачання будинку. Вже 27 квітня 2017 року працівники ПАТ «Запоріжгаз» знали, що нещільність системи газопостачання знаходилась в певній квартирі, проте фахівцями товариства до 30 травня 2017 року не було застосовано будь-яких заходів для відновлення газопостачання мешканцям інших квартир цього будинку.

Тервідділення АМКУ зазначає, що мешканці будинку, під’їзду, стояка не повинні бути заручниками ситуації та нести відповідальність за невиконання окремим споживачем (мешканцем окремої квартири, з яким укладено договір) своїх обов’язків.

Таким чином орган Комітету визнав дії ПАТ «Запоріжгаз» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку розподілу природного газу, за що його і оштрафував на вказану суму.

Також антимонопольщики зазначили, що подібні дії ПАТ «Запоріжгаз» мають системний характер, оскільки у липні 2017 року товариство вже було оштрафоване відомством на 68 000 грн за аналогічні дії.

Рекомендовані публікації

Додати коментар