Органи Комітету не обмежені у виборі джерела для отримання інформації

Органи Комітету не обмежені у виборі джерела для отримання інформації

ТОВ «Смарт-Мерітайм Груп» має заплатити 68 000 грн штрафу за подання інформації Миколаївському тервідділенню АМКУ в неповному обсязі.

До миколаївських антимонопольщиків надійшло звернення Управління Служби безпеки України в Миколаївській області щодо можливої наявності ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях ТОВ «Смарт-Мерітайм Груп» та ТОВ «Южная судоремонтная компания» під час участі у процедурах публічних закупівель. Для розгляду цього звернення, тервідділення АМКУ надіслало на адресу ТОВ «Смарт-Мерітайм Груп» вимогу про надання необхідної для відомства інформації.

Сама вимога містила 25 пунктів, та була розбита на три частини і мала три терміни, протягом яких необхідно було надати запитувану інформацію.

У свою чергу ТОВ «Смарт-Мерітайм Груп» звернулось до органу Комітету з клопотанням щодо продовження строків надання інформації на вимогу, однак тервідділення АМКУ відмовило у продовженні строку, оскільки товариство не зазначило конкретних обставин, які унеможливлюють подання ним інформації у визначений термін.

Як зазначає тервідділення АМКУ, суб’єкт господарювання подав інформацію та відповідні документи в повному обсязі на всі пункти вимоги, окрім пунктів 4, 7 та 8.

Серед причин неподання відповідей на ці пункти вимоги товариство вказало, що тервідділення АМКУ не повідомило, яке відношення запитувана документація має для здійснення органом Комітету своїх повноважень та що всі документи, які ним готувались для участі у торгах, містяться у відкритому доступі на сайті електронних закупівель «Prozorro».

Такі пояснення не влаштували Миколаївське тервідділення АМКУ.

Орган Комітету зазначив, що відомство не обмежене у виборі джерела для отримання інформації, необхідної для виконання завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції, а неподання товариством відповідей на пункти вимоги, у тому вигляді у якому просило відомство, перешкодило виконанню покладених на нього зобов’язань.

Відповідно такі дії ТОВ «Смарт-Мерітайм Груп» були визнані антимонопольщиками як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 14 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», а саме: подання інформації в неповному обсязі територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою територіального відділення строки.

За вказане порушення товариство і отримало штраф.

Рекомендовані публікації

Додати коментар