Оскарження процедур закупівель має бути вчасним. Не порушуйте строків подання скарги

Антимонопольний комітет України є органом оскарження при проведенні публічних закупівель. Для розгляду скарг щодо закупівель при АМКУ створено Постійно діючу адміністративну колегію з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яка складається з трьох державних уповноважених Антимонопольного комітету.
Порядок оскарження процедур закупівель та розгляду Колегією відповідних скарг визначений статтею 18 Закону України «Про публічні закупівлі».

Учасники процедур під час подання скарг до органу оскарження допускаються типових помилок. Типовими були і знову ж таки продовжують залишатись відсутність документу, що підтверджує справляння плати за подання скарги, та порушення строків оскарження.

Так, один з недавніх випадків, товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Атлантик» (м. Київ) прострочило строк оскарження положень документації процедури закупівлі дизельного пального філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська Залізниця» з очікуваною вартістю 1 997 098 200,00 грн.
Як встановила Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України, відповідно до редакції документації, розміщеної на веб-порталі уповноваженого органу, умови якої оскаржувало ТОВ «Торговий Дім «Атлантик», замовник встановив кінцевим строком подання пропозицій 10.05.2017.

Разом з тим, скарга була подана до органу оскарження 21.07.2017, а отже, з порушенням встановлених строків.
Враховуючи наведене, Колегія АМКУ 25.07.2017 відмовила ТОВ «Торговий Дім «Атлантик» у задоволенні скарги.

(!) Нагадуємо, що скарги, які стосуються тендерної документації, та/або прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника що відбулись до закінчення строку, встановленого для подання тендерних пропозицій, можуть подаватися з моменту оприлюднення оголошення про проведення торгів але не пізніше, ніж за чотири дні до дати, установленої для подання тендерних пропозицій.
Якщо до тендерної документації замовником вносилися зміни після закінчення строку, встановленого для подання тендерних пропозицій в оголошенні про їх проведення, не підлягають оскарженню положення тендерної документації, до яких зміни не вносилися.

Під час подачі скарги до органу оскарження радимо дотримуватись вимог, встановлених законодавством, або звернутись за правовою допомогою до нашої юридичної компанії.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар