ОСКАРЖЕННЯ В АМКУ ПРОВЕДЕННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ

Антимонопольний комітет України є органом оскарження при проведенні як державних, так і публічних закупівель. Для розгляду скарг щодо закупівель при АМКУ створено постійно діючу адміністративну колегію з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яка складається з трьох державних уповноважених Антимонопольного комітету.

З 1 квітня 2016 року введено в дію закон про публічні закупівлі. Цей закон введено для забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Наразі нормами цього закону керуються лише центральні органи виконавчої влади, але з 1-го серпня їхнє дотримання стане обов’язковим для всіх.

І. Подання документів

При завантаженні документів в систему ProZorro (електронна система публічних закупівель яка прийшла на зміну паперовим держтендерам) учасники пропускають строк подання пропозицій. В такому випадку система реєструє тендерні пропозиції як зміну.

Колегією АМКУ це буде визначено як порушення умов проведення процедури закупівлі та кваліфіковано як порушення норм закону.

ІІ. Подання скарги

Система автоматично зупиняє торги при поданні скарги до АМКУ. Протягом трьох робочих днів Адміністративна колегія приймає рішення про прийняття до розгляду скарги чи залишення її без розгляду.

Разом із подачею скарги ви маєте подати копію документа про здійснення оплати державного мита за подання скарги. Без оплати державного мита скарга залишається без розгляду.

ІІІ. Переваги публічних закупівель

Пропозиції всіх учасників знаходяться у відкритому доступі, будь-який суб’єкт може з ними ознайомитись

Система автоматично призупиняє торги у разі подання скарги до органу оскарження

Система автоматично блокує можливість замовників здійснювати розкриття пропозицій (під час розгляду скарги органом оскарження), що запобігає вчиненню порушень, які неможливо усунути (відміні торгів).

Строк розгляду скарги становить лише 15 робочих днів

Джерело: http://www.pravda.com.ua/rus/columns/2016/07/6/7113796/

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар