Оскаржити процедуру закупівлі – і стати переможцем

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Золотий коровай» (м. Житомир).

Товариство оскаржувало порушення Ново-Білицьким психоневрологічним інтернатом для чоловіків (м. Київ) порядку проведення процедури закупівлі хлібопродуктів, свіжовипечених хлібобулочних та кондитерських виробів, відхилення його тендерної пропозиції та визначення ПМП «Два млина» (м. Бровари) переможцем. Очікувана вартість закупівлі 875 000 гривень.

Пропозиція скаржника була відхилена з підстави, що надана інформація стосовно статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (згідно з додатком 2 до тендерної документації), не відповідала умовам тендерної документації.
Замовник надав пояснення, що така інформація мала бути подана окремими довідками за кожним пунктом та те, що дане порушення не входить до переліку формальних помилок, а є порушенням умов документації. Натомість, скаржник надавав замовнику гарантійний лист з інформацією щодо статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (згідно з додатком 2 до тендерної документації) за всіма пунктами, в довільній формі однією довідкою.

За результатами розгляду скарги Колегією АМКУ було встановлено, що тендерна документація замовника не містила вимоги обов’язкового надання учасниками інформації, вказаної в додатку 2 тендерної документації, окремими довідками, також, замовник не довів у чому саме полягає невідповідність довідки скаржника вимогам документації.
Отже, пропозиція скаржника була відхилена замовником неправомірно.

Переможцем замовник визначив ПМП «Два млина».
Скаржник повідомляв, що ПМП «Два млина» не відповідає кваліфікаційним вимогам документації, зокрема, вимогам щодо наявності обладнання та матеріально-технічної бази. Так, ПМП «Два млина» в своїй пропозиції не надало копію документа, що підтверджує право власності чи користування на приміщення для продуктів харчової промисловості.

Колегією АМКУ було встановлено, що тендерна пропозиція ПМП «Два млина» не містила підтверджуючих документів щодо власності на приміщення для зберігання продуктів харчової промисловості, що порушує вимоги додатку 1 документації, та мала бути відхилена замовником.

Враховуючи наведене, Колегія АМКУ 16.02.2017 зобов’язала Ново-Білицький психоневрологічний інтернат для чоловіків скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника ТОВ «Золотий коровай» та про визначення ПМП «Два млина» переможцем.

Разом з тим, повідомляємо що відповідно до протоколу засідання Тендерного комітету Ново-Білицького психоневрологічного інтернату для чоловіків від 22.02.2017, враховуючи рішення Колегії АМКУ від 16.02.2017 та те, що ТОВ «Золотий коровай» надало документи, що вимагались умовами тендерної документації, в повному обсязі, його було визначено переможцем процедури.

 

 

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар