ОСНОВНІ НОВИНИ РОБОТИ АМКУ В ЛІТНІЙ ПЕРІОД

Антимонопольний комітет України розпочав проведення дослідження таких ринків: послуг роздрібної торгівлі будівельно-господарськими товарами широкого асортименту у спеціалізованих магазинах; послуг з організації відпочинку та розваг; ветеринарних препаратів.

Крім того, АМКУ досліджуються дії постачальників крупи гречаної, а також питання недобросовісності позначень «ЕКО», «Органічне» на упаковках/етикетках продукції та товарів.

Антимонопольний комітет України завершив два свої значущі розслідування щодо паралельних дій операторів ринку нафтопродуктів та зловживання монопольним становищем на ринку дистрибуції сигарет. Остаточне рішення про санкції ритейлерів нафтопродуктів буде прийнято після обговорення результатів з ритейлерами. В засіданні стосовно дій ТОВ «Тедіс Україна» (колишня назва – ТОВ «Торгова компанія «Мегаполіс – Україна) оголошено перерву в зв’язку з необхідністю заслухати інших учасників ринку, а також за заявленим відповідачем наміром надати додаткові дані на розгляд Комітету.

За порушення, які вбачаються АМКУ в діях операторів ринку нафтопродуктів та ТОВ «Тедіс Україна» передбачені максимальні штрафні санкції – до 10% річного доходу.

В серпні набуло чинності нове положення про порядок подання та розгляду заяв про попереднє отримання дозволу на концентрацію, а також АМКУ затвердив нові рекомендаційні роз’яснення щодо визначення розмірів штрафів.

Вагомі штрафні санкції були накладені в справах про порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

Так, Комітетом були оштрафовані товариства «Євро Метал Інвест» та «ІНТЕР-ГТВ» на 2 785 530 грн кожний за спотворення результатів торгів на закупівлю прокладок гумових для рейкових колій, які проводило Державне підприємство матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач».

Також, АМКУ визнав вчинення товариствами «Торговий Дім «Світ СР», «Енергооснова», «Гірничо-промислова компанія «Енергоперспектива» та «Тепло-Холдинг» порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю вугілля кам’яного, проведених установами Вінницької області (Крижопільською окружною лікарнею інтенсивного лікування, відділами освіти Тростянецької та Мурованокуриловецької районних державних адміністрацій). Сумарний розмір штрафних санкцій – понад 9 млн. грн.

За результатом аналізу документів, які стосуються проведення торгів на закупівлі послуг з відновлення та нанесення дорожньої розмітки на вулицях м. Рівного, проведених Управлінням житлово-комунального господарства Виконавчого комітету Рівненської міської ради, та фарб та лаків на основі полімерів (фарба маскувальна для ЗПС), проведених державним підприємством «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», АМКУ оштрафував товариство  «Колор С.І.М.» на 638 458 грн, а фізичну особу-підприємця Гереженівську Лілію Іванівну на 66 832 грн.

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар