ПАТ «Дніпропетровськгаз» не буде платити штраф 68 000 грн

Вищий господарський суд залишив без змін рішення місцевого та апеляційних господарських судів про визнання рішення Дніпропетровського тервідділення АМКУ недійсним.

Дніпропетровські антимонопольщики оштрафували ПАТ «Дніпропетровськгаз» на 68 тис грн за не відновлення без об’єктивних причин газопостачання побутовим споживачам після завершення проведення перевірки газопроводу на герметичність та після ліквідації аварійної ситуації, визначивши такі дії порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку.

Однак товариство оскаржило таке рішення антимонопольного відомства в суді і у лютому 2017 року господарський суд Дніпропетровської області визнав недійсними пункти 2 та 3 рішення органу Комітету «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу». Згодом Дніпропетровський апеляційний господарський суд залишив без змін рішення першої інстанції, а антимонопольщики звернулись до Вищого господарського суду.

Дніпропетровське тервідділення АМКУ просило скасувати рішення місцевого та постанову апеляційного господарських судів в частині визнання недійсними пунктів 2 та 3 рішення АМКУ внаслідок їх прийняття з порушенням норм матеріального і процесуального права та прийняти нове рішення про повну відмову в задоволенні позовних вимог.

Однак суд постановив, що попередні судові інстанції, повно і всебічно дослідили обставини справи, з дотриманням приписів зазначених ними норм матеріального і процесуального права та з наведенням у оскаржуваних судових рішеннях необхідного мотивування.

Суд встановив, що своєчасні дії ПАТ «Дніпропетровськгаз» з відновлення газопостачання залежать від надання споживачами доступу до газового обладнання для зовнішнього огляду і опресування повітрям, а відсутність власників частини квартир позбавило товариство можливості належним чином перевірити цілісність газового обладнання та запустити газ. А оскільки цей факт був не до кінця з’ясований тервідділенням АМКУ, то Вищий господарський суд залишив позов органу Комітету без задоволення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар