ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» не дотримувалось строків надання послуг

Херсонське тервідділення АМКУ рекомендувало ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» вжити повних та вичерпних заходів щодо припинення дій, які містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, херсонські антимонопольщики провівши у 2017 році планову виїзної перевірку дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції виявили в діях ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» ознаки порушення. А саме, перевіркою були встановлені непоодинокі факти, коли фактичні терміни надання послуги з приєднання об’єктів замовників до електричних мереж електропередавальної організації не відповідали терміну (15 днів), визначеному пунктом 2.1.3 розділу 2 «Правил приєднання електроустановок до електричних мереж» для стандартного типу приєднання об’єктів першого ступеня потужності, і значно перевищували його.

Відповідно, як зазначають антимонопольщики, ПАТ «ЕК «Херсонобленерго», порушуючи строки надання послуги з приєднання електроустановок першого ступеня потужності (до 16 кВт (включно), вчиняє дії, які можуть призвести до ущемлення інтересів замовників.

Оскільки ж замовники не мають альтернативи при отриманні послуги з приєднання їх об’єктів до електричних мереж, тому вони не мають можливості відмовитись від такої послуги ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» та обрати іншого виконавця послуги, який діяв би в межах та на підставі чинного законодавства України.

Таким чином Херсонське тервідділення АМКУ рекомендувало товариству посилити контроль за строками, визначеними Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, при виконанні замовникам послуги з приєднання до електричних мереж.

Рекомендовані публікації

Додати коментар