ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» має заплатити півмільйона гривень за порушення законодавства про захист економічної конкуренції

ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» має заплатити півмільйона гривень за порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Господарський суд міста Києва задовольнив повністю позов Антимонопольного комітету України до ПАТ КБ «Приватбанк» про стягнення з останнього штрафу та пені.

Так, АМКУ звернувся до суду з позовом на ПАТ КБ «Приватбанк» про стягнення 247 800 грн штрафу і 247 800 грн пені. Позовні вимоги відомства були обґрунтовані тим, що у 2016 році рішенням Комітету встановлено вчинення товариством порушень, передбачених пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді неподання інформації на вимоги голови Антимонопольного комітету України у визначені строки.

У свою чергу суд, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, відзначив, що Антимонопольний комітет України правомірно дійшов висновку про те, що суб’єкт господарювання, не подавши інформацію на вимоги Комітету у встановлені ним строки, вчинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

А саме, відповідно до пункту 3 статті 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками органам Антимонопольного комітету України – на їх письмову вимогу стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу.

Тому Комітет у межах наданих йому повноважень мав право витребувати відповідну інформацію, яка була банківською таємницею, а суб’єкт господарювання у свою чергу зобов’язаний був надати запитувану інформацію у встановлені строки. Невиконання ж розпоряджень, рішень і вимог, відповідно до частини другої статті 22 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», тягне за собою передбачену законом відповідальність. У свою чергу ПАТ КБ «Приватбанк» зазначені вимоги не виконало.

Оскільки ж товариство не сплатило штраф за вказане порушення, то, відповідно до норм законодавства, за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу.

Таким чином, з урахуванням вищевикладених обставин, суд вказав, що позовні вимоги про стягнення з ПАТ КБ «Приватбанк» 247 800 грн штрафу та 247 800 грн пені є доведеними, обґрунтованими, та такими, що відповідають фактичним обставинам справи і не спростовані належним чином, а відтак, підлягають задоволенню.

Рекомендовані публікації

Додати коментар