ПАТ «Укрпошта» відхилило пропозицію ТОВ «Техойл ТК» через невідповідність банківської гарантії умовам тендерної документації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Техойл ТК».

Товариство скаржилось на порушення порядку проведення замовником – ПАТ «Укрпошта» – процедури закупівлі товарів – нафта і дистиляти. Очікувана вартість закупівлі – 3 380 000 гривень.

Скаржник зазначав, що замовник неправомірно відхилив його тендерну пропозицію через відсутність у її складі договору про надання гарантії.

Замовник з цього приводу пояснив, що Товариство у складі тендерної документації надало банківську гарантію, в пункті 4.2. якої зазначено, що гарантія набуває чинності на умовах, встановлених у договорі про надання гарантії. Оскільки зазначений договір не було надано в складі тендерної пропозиції, банківська гарантія не містить підтвердження її чинності, а містить посилання на договір про надання гарантії, що в свою чергу є умовою, яка може ускладнити або унеможливити задоволення вимог замовника з отримання грошових коштів від гаранта по забезпеченню, наданому учасником.

Враховуючи викладене, Колегія встановила, що оскільки договір про надання гарантії відсутній, банківська гарантія не містить підтвердження її чинності і терміну дії не менше 90 днів з дати розкриття тендерних пропозицій, що не відповідає умовам документації.

Таким чином, тендерна пропозиція скаржника була правомірно відхилена замовником.

Колегія АМКУ рішенням від 23.08.2017 відмовила ТОВ «Техойл ТК» у задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар