ПАТ «УКРТАТНАФТА» ОШТРАФОВАНО ЗА ПОДАННЯ НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ АМКУ

Антимонопольним комітетом України проводилось дослідження питань, порушених в зверненні народних депутатів України Добродомова Д.Є., Войціцької В.М. та Лещенка С.А. щодо можливих фактів незаконного привласнення, розтрати, обігу та господарського використання нафти та газового конденсату українських родовищ.

Під час зазначеного дослідження Комітетом була надіслана вимога публічному акціонерному товариству «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» (м. Кременчук, Полтавська обл.) про надання інформації.

Надану у відповідь на вимогу АМКУ інформацію ПАТ «Укртатнафта» Комітет направив до Генеральної прокуратури України в порядку інформування для відповідного реагування. Генеральною прокуратурою України (Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України) надані АМКУ відомості були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною п’ятою статті 191 КК України.

Разом з тим, ПАТ «Укртатнафта» встановило, що до Комітету була подана недостовірна інформація (внаслідок тимчасового відключення обладнання, що призвело до технічної помилки), та направило до АМКУ достовірну інформацію із запізненням на чотири місяці.

Враховуючи те, що ПАТ «Укртатнафта» повідомило АМКУ до початку розгляду справи про надання недостовірної інформації, а також те, що товариство  співпрацювало з Комітетом під час розгляду справи, що сприяло повному та всебічному з’ясуванню обставин справи, штрафні санкції склали 19 тис. 40 грн.

Органи Антимонопольного комітету України наділені повноваженнями вимагати інформацію, предмети чи інші носії інформації, пояснення іншу інформацію, в тому числі з обмеженим доступом та банківську таємницю, необхідну для виконання Антимонопольним комітетом України завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції.

В той же час, антимонопольним законодавством передбачений обов’язок суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, інших юридичних осіб, їх структурних підрозділів, філій, представництв, їх посадових осіб та працівників, фізичних осіб надавати на вимоги органів АМКУ відповідні витребувані документи і матеріали.

За інформаційні порушення антимонопольного законодавства у вигляді неподання інформації АМКУ у встановлені строки, подання інформації в неповному обсязі, подання недостовірної інформації передбачений розмір штрафних санкцій – до 1% річного доходу.

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар